FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko o víkendu stoprocentní !

Poslední dvě utkání letošní sezóny před domácím publikem sehrálo o víkendu naše áčko. A loučení se skvělými diváky to bylo úspěšné. Nejprve jsme v sobotu 17.2. 2018 porazili tým Orel Rtyně v Podkrkonoší 10 : 7 a v neděli 18.2. 2018 jsme si vyšlápli i na vedoucí tým tabulky FbC Innebandytos Hradec Králové a výborně hrajícího soupeře jsme v bojovném utkání vyprovodili s nadílkou 11 : 6. Divizní sezónu zakončíme v neděli 4.3. 2018 v Přelouči. Celý tým děkuje našim fanouškům za nevídanou podporu ve všech domácích utkáních a těšíme se na další shledání v naší hale v příští sezóně.

FTC Vysoké Mýto - Orel Rtyně v Podkrkonoší

10   :   7     (4 : 3, 3 : 1, 3 : 3)

V sobotu 17.2. 2018 jsme od 20.00 přivítali v naší hale soupeře ze dna tabulky, ale věděli jsme velmi dobře, že nás nečeká nic lehkého, což se také bezezbytku potvrdilo. Hráči Rtyně byli rychlí a důrazní a naše obrana měla zkraje utkání plné nohy a ruce práce, aby zachytávala ataky soupeřových hráčů. Paradoxně jsme to byli my, kdo využíval skulinek v obraně Rtyně k brejkům a po jednom z nich se trefil parádně Honza Kajsrlík a otevřel skóre.  Hra se poté začala přelévat z jedné strany na druhou a i skóre bylo jak na houpačce a zastavilo se na stavu 4 : 3 pro náš tým po první třetině.

O přestávce jsme si řekli v kabině pár slov a do druhé třetiny jsme vstoupili jednak s větším klidem na rozehrávce a jednak s větším důrazem v osobních soubojích, což byl recept na hráče soupeře a dle jejich reakcí i recept velice účinný. V prvních pěti minutách druhé třetiny jsme odskočili na rozdíl tří branek a příznivý stav jsme si už celkem v poklidu hlídali.

Třetí třetina byla už pouze udržovací formalitou, náš tým si dával pozor na zbytečné chyby, které by mohly dostat soupeře na koně, a 92 přítomných diváků moc vzrušení v této části hry už nezažilo. Nicméně tři body zůstaly doma a náš tým si je i přes ne úplně přesvědčivý výkon zasloužil. Za pozornost stojí první hattrick juniora Libora Knypla v A týmu, gratulujeme !

Branky našeho týmu :  Libor Knypl 3, Martin Kadavý 2, Adam Kobr 2, Milan Koubek, Jan Kajsrlík, Vojtěch Pavlák

FTC Vysoké Mýto - FbC Innebandytos Hradec Králové

11   :   6     (6 : 4, 2 : 0, 3 : 2)

V neděli 18.2. 2018 to už bylo jiné kafe. Od 14.00 jsme nastoupili proti průběžnému lídrovi tabulky a již jistému účastníkovi bojů o postup do národní ligy FbC Innebandytos Hradec Králové. A jak je o našem týmu již dobře známo, s kvalitou soupeře roste i kvalita a úroveň naší hry. Hosté rozhodně nepřijeli bránit a od začátku se hrálo výborné utkání s řadou šancí na obou stranách a prostor k vyniknutí tak dostali především oba gólmani. My jsme šli brzy do vedení, když souhru dnes opět skvělého dua Adam Kobr - Milan Koubek zakončil rychlík Václav Vilímek. Soupeř však velmi rychle dokázal skóre otočit a v podobném duchu se nesla celá první třetina, na jejímž konci bylo na ukazateli skóre naše vedení 6 : 4. Doslova řádila naše první formace, která dala pět ze šesti branek, a hráči Hradce si s našimi útočníky, vydatně podporovanými ofenzívní obranou, mnohdy nevěděli vůbec rady.

Taktické pokyny před druhou třetinou vzaly za své díky sérii vyloučení našich hráčů. Paradoxně, hned první oslabení v této třetině jsme dokázali přetavit v branku, když se do brejku dostal Adama Kobr s Milanem Koubkem a druhý jmenovaný hráč neomylně zavěsil. Následovala pasáž, kdy se hra dost přiostřila a byla častou kouskována debatami s rozhodčími. Zhruba od poloviny druhé třetiny se nám představili také oba rozhodčí, kteří nám v době od 29. do 37. minuty vyloučili celkem šest hráčů na dvě minuty a Václava Vilímka i na deset minut. V této části druhé třetiny jsme hráli permanentně ve čtyřech a ve dvou případech i ve třech. Je až neuvěřitelné, že výborní hráči Hradce nedokázali z těchto přesilovek nic vytěžit, byť na branku Vency Musela létala jedna střela za druhou a občas to o naše tyčky zvonilo jako na pouti. Naši bránící hráči se ale překonávali v obětavosti a samozřejmě i náš gólman byl vždy tam, kde být měl. A aby toho nebylo pro hosty málo, tak v 39. minutě při vlastním oslabení vypíchl míček Adam Kobr a samostatný únik zakončil pod víko branky Davida Šimečka a vedli jsme 8 : 4. Není divu, že hráčům soupeře začaly poněkud povolovat nervy a Tomáš Pokorný si šel také sednout na 2 + 10 minut.

Věděli jsme, co provedli hráči Hradce v sobotu Litomyšli, kdy v poslední třetině přejeli soupeře 4 : 0 a otočili tak utkání, a z toho jsme také vycházeli. Trpělivě jsme drželi míček na svých florbalkách a snažili jsme se hlavně nedělat zbytečné chyby. A když se v 45. minutě prosadil Milan Koubek a zvýšil na rozdíl pěti branek, bylo zřejmé, že body zůstanou doma. Hradečtí si to ale úplně nemysleli, dvěma brankami snížili a najednou nám začali zle zatápět. Jenže my máme Martina Kadavého a elitní snajpr soutěže opět ukázal svoji skvělou produktivitu a dvěma brankami definitivně pojistil zasloužené tři body.

Branky našeho týmu : Martin Kadavý 3, Adam Kobr 3, Milan Koubek 3, Václav Vilímek 2