FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Junioři porazili Rtyni a Litomyšl a útočí na čelo tabulky !

K dalším dvěma zápasům juniorské 2. ligy nastoupili naši hráči v sobotu 20.1. 2018 v Chlumci nad Cidlinou. V prvním utkání jsme porazili výborně hrající tým Orel Rtyně v Podkrkonoší 6 : 3 a ve druhém utkání jsme vysoko zvítězili nad FBC PEAKSPORT Litomyšl 9 : 1. V tabulce jsme nyní na druhém místě a jsme reálně ve hře o vítězství v celé soutěži.

Náš tým nastoupil k oběma zápasům se sedmi dorostenci a v následující sestavě :

Brankář  : Jan Žufánek

V poli : Tomáš Vítek, Lukáš Matějka, Radim Jiráský, Libor Knypl, Jiří Unzeitig, Filip Spurný, Jan Vácha, Adam Al-Zein, Petr Lesák, Lukáš Ivanjuk, Adam Drahoš, Adam Dolejší, Marek Cifra, Tomáš Janiš

FTC Vysoké Mýto - Orel Rtyně v Podkrkonoší

6   :   3     (1 : 1, 3 : 0, 2 : 2)

Vyrovnané utkání, ve kterém jsme se brzy ujali vedení a zdálo se, že by nemusely být žádné komplikace v cestě za třemi body. Tým ze Rtyně však předváděl velmi dobrý výkon a ještě v první třetině stačil vyrovnat. Do druhé třetiny již nenastoupili Tomáš Vítek a Libor Knypl, kteří se šetřili na večerní utkání áčka v Chrudimi, přesto naši kluci dokázali rychlou kombinační hrou několikrát rozebrat obranu soupeře a také se i gólově prosadit a fakticky tak utkání ve druhé třetině rozhodnout. Třetí třetina již přinesla poklidný průběh a naši hráči si vítězství v pohodě pohlídali. V utkání se blýskl výkonem i produktivitou Jirka Unzeitig, který byl u všech našich branek

Branky a asistence našeho týmu : Jiří Unzeitig 4 + 2, Petr Lesák 2 + 2, Lukáš Ivanjuk 0 + 1

FTC Vysoké Mýto - FBC PEAKSPORT Litomyšl

9   :   1     (1 : 1, 4 : 0, 4 : 0)

Regionální derby mělo být ozdobou tohoto hracího kola juniorské druhé ligy. Bohužel nebylo. Tým z Litomyšle nastoupil pouze s osmi hráči v poli a tato skutečnost průběh i výsledek utkání zásadním způsobem ovlivnila. Dokud soupeři stačily fyzické síly, hrála se vyrovnaná partie s mírnou převahou našich juniorů. Hráči Litomyšle se dokonce i ujali vedení v poslední minutě první třetiny, které však vydrželo pouze pár sekund a důrazný Filip Spurný stihl do konce třetiny vyrovnat. Od druhé třetiny se rozjel brankostroj našeho týmu a soupeř, který navíc přišel o dalšího zraněného hráče, vůbec nestíhal. Hrálo se pouze na jednu branku a Honza Žufánek v naší brance si mohl vzít něco na čtení, aby si zkrátil dlouhou chvíli .... Bylo jen otázkou, kolikrát vyloví gólman soupeře míček ze své sítě. Nakonec se ukazatel skóre zastavil na devítce, když ještě v poslední minutě utkání neproměnil Jiří Unzeitig trestné střílení.

Branky a asistence :  Jiří Unzeitig 3 + 1, Filip Spurný 1 + 0, Radim Jiráský 1 + 1, Petr Lesák 2 + 0, Adam Dolejší 2 + 0, Marek Cifra 1 + 1, Jan Vácha 0 + 1, Tomáš Vítek 0 + 1, Libor Knypl 0 + 2, Lukáš Matějka 0 + 1

Další utkání hrají naši junioři v neděli 4.2. 2018 v Trutnově, od 12.00 se utkáme s TJ Sokol Jaroměř a od 16.30 s domácím FBC Trutnov. A úkol je jasný, 6 bodů a útok na první příčku ! Držme našim skvělým juniorům palce !