FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Divizní áčko veze z Hradce bod

Naši muži zajížděli v neděli v podvečer do Předměřic k dalšímu utkání divize C a po velkém boji prohráli s domácími FbC Innebandytos Hradec Králové 6 : 7 po samostatných nájezdech.

Čím lepší soupeř, tím lepší výkon našeho týmu. Tato zásada platí v podání našeho áčka čím dál víc a ne jinak tomu bylo i v neděli 19.11. 2017, kdy jsme od 18.00 hod. nastoupili ve sportovní hale v Předměřicích pro domácímu týmu FbC Innebandytos Hradec Králové. Domácí tým nenechává v dosavadním průběhu soutěže nikoho na pochybách o tom, že to s postupem do národní ligy myslí zcela vážně, nepochybně se domácí cítili jako favorit utkání, ale byli to naši hráči, kteří se hned zkraje utkání ujali vedení po střele Martina Povy. Následoval tlak domácích, kteří se během prvních minut přesvědčili o tom, že se Venca Musel v naší brance na neděli mimořádně dobře vyspal. A aby toho nebylo pro Hradecké hráče málo, tak se Maty na konci deváté minuty trefil podruhé. Dalo se čekat, že to domácí jen tak nenechají, nadále vytvářeli velký tlak na naší branku a odměnou jim bylo vyrovnání do konce třetiny, když se dvakrát trefil Jonáš Mikšovský.

Druhá třetina se nesla ve znamení poměrně zmatečného rozhodování dvojice rozhodčích, které nepřineslo do hry obou týmů nic pozitivního. Navíc zhruba v polovině utkání nebyl názor trenéra našeho týmu na posuzování některých zákroků zcela v souladu s názorem jednoho z rozhodčích a náš trenér skončil na tribuně, když už před tím obdržel Martin Kadavý dvě minuty za nesportovní chování. Třetina skončila nakonec smírně, domácím zajistil vedení opět Jonáš Mikšovský, za nás vyrovnal čtyři sekundy před koncem třetiny Milan Koubek z přesilovky.

Hned v první minutě poslední třetiny vstřelil Adam Kobr branku na 4 : 3, což samozřejmě vyvolalo zvýšené úsilí domácích, kteří se vehementně drali před našeho gólmana. Ten však celý večer doslova čaroval a některé jeho zákroky byly na hranici fyzikálních zákonů. Dobře jsme bránili a vyráželi do rychlých a velmi nebezpečných protiútoků. Při jednom z nich trefil Milan Koubek tyčku hradecké branky a další odraz od gólmana směrem za brankovou čáru domácí hráči ubránili. V polovině třetí třetiny jsme měli jedinečnou příležitost zvýšit naše vedení, ale nevyužili jsme nabídnutou přesilovku, což byl bohužel impuls pro domácí hráče. Zvýšili svoje již tak velké úsilí a začalo jim to tam padat. Od 52. do 57. minuty se dvěma trefami Tomáše Koldinského a jednou Matěje Mikšovského ujali vedení 6 : 4. Zdálo se, že domácí definitivně překlopili utkání na svoji stranu, ale jiného názoru byl náš snajpr Martin Pova, který na konci 58. minuty natáhl, svoji pověstnou dělovkou snížil na rozdíl jedné branky a zaznamenal svůj první letošní hattrick. Poslední dvě minuty byly ve znamení drtivého tlaku našeho mužstva a snaha o vyrovnání byla korunována 13 sekund před koncem utkání, kdy se po přihrávce Adama Kobra trefil v power play Venda Vilímek ! Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.

Kdo by čekal opatrnou hru bez chyb a čekání na nájezdy, tak se mýlil. Hrálo se nahoru a dolů a hráči obou týmů měli řadu šancí prodloužení rozhodnout. Nestalo se tak a o vítězi utkání rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí a berou tak o bod navíc.

FbC Innebandytos Hradec Králové - FTC Vysoké Mýto  7 : 6 pn (2 : 2, 1 : 1, 3 : 3, 0 : 0)

Branky našeho týmu : Pova 3, Koubek, Vilímek, Kobr