FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

ženy o víkendu nebodovaly !

O víkendu odehrály naše ženy další zápasy 1.ligy žen. Čekal nás velmi těžký dvojzápas, což se také do puntíku naplnilo.

V sobotu přijel aktuální lídr tabulky, tým, který ještě nepoznal hořkost porážky, itelligence Bulldogs Brno. Loňský účastník baráže o extraligu potvrdil své kvality i u nás. Přestože naše holky byly po dvě třetiny zápasu aktivnějším, možná i o kousek lepším týmem, skore zápasu tomu neodpovídalo. Ikdyž jsme v první části Brno přestříleli v poměru 11:5 skore bylo 0:2 v náš neprospěch. Stejně to pokračovalo i další části zápasu, my jsme hráli a soupeř dával goly. Trestal sebemenší chybičku, kterou jsme udělali a těch jsme se bohužel dopouštěli až moc často. Náš tlak byl sice viditelný, ale naše střelecká nemohoucnost a výkon hostující golmanky Ranochové nám sebraly šance na úspěch. Po druhé třetině byl stav utkání 4:1 pro hosty. Protrhli jsme sice střeleckou smůlu a šli do poslední části s jasným cílem zápas otočit, to nám ale soupeř nedovolil. Naopak. Převzal v poslední části aktivitu, nepouštěl nás do hry a navíc přidával gol za golem. Nám se v závěru alespoň povedlo snížit debakl, ale to bylo z naší strany vše a soupeřky si tak zaslouženě odvezly všechny body.

V neděli nás čekal již téměř tradiční soupeř SK Jihlava. Hostující tým přijel dobře naladěn, jeho stoupajicí forma se projevila i u nás. Chtěli jsem odčinit nepovedený zápas s Brnem, udělali několik změn ve složení jednotlivých formací a šlo se na to. Průběh zápasu byl bohužel velmi podobný tomu  předchozímu, rozdíly bychom našli snad jen v tom, že naše herní převaha nebyla tak velká jako v zápase s Brnem a dále pak, že pokyny hostující trenérky zní v uších všech aktérů možná ještě dnes. Ale zpět do zápasu. Po dvou třetinách hrozivé skore 1:5 a obrovská výzva do třetí třetiny. O přestavce jsme tedy zmobilizovali poslední zbytky sil a začali stíhací jízdu. Dotáhli jsme se na skore 4:5 a chystali se na závěrečný nápor...a opět přišla chyba, nedůraz při bránění a minutu a půl před koncem bylo rozhodnuto. Ještě jsme zkoušeli powerplay, vytvořili si tlak, ale soupeř už nám žádnou změnu skore nedovolil.

Nezbývá, než se poučit z chyb a vyrazit pro body na hřiště soupeřů. 18.11. nás čeká souboj s Aligatorkama a 19.11. poslední setkání s FBŠ Jihlava.

Na domácí palubovce se představíme 2.12. v sobotu od 10.00 s IBK Hradec Králové. -přijďte nám pomoci :)