FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko mužů proměnilo domácí halu v nedobytnou tvrz

Naši muži "A" sehráli o tomto víkendu další dva zápasy divize C. V domácím prostředí jsme v sobotu 21.10. 2017 porazili tým FBK Piráti Sokol Chrudim vysoko 20 : 7 a v neděli 22.10. 2017 jsme zdolali i vedoucí tým tabulky TJ Centropen Dačice 9 : 5. V tabulce nám patří 4. příčka o tři body za stále vedoucími Dačicemi.

Pokud bylo před sezńou něco zřejmé, pak to, že soupeři to v naší hale a před našimi skvělými diváky nebudou mít vůbec lehké a body se z Vysokého Mýta jen tak vozit nebudou. Při síle našeho mužstva a aktuální formě týmu se tyto předpoklady stoprocentně naplňují a o tomto víkendu tomu nebylo jinak.

V sobotu jsme přivítali zatím poslední tým tabulky FBK Piráti Sokol Chrudim a od začátku zápasu jsme byli lepším a aktivnějším týmem. Vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou a postupně začalo i narůstat skóre zápasu. Hráči Chrudimi se snažili o aktivní hru, ale jejich šance zůstaly bez využití. Místy se hrálo nahoru a dolů a diváci v hale se rozhodně nenudili. Tím spíše, když se naši hráči rozstříleli k nevídané kanonádě a skóre se tak zastavilo až na magické dvacítce.

FTC Vysoké Mýto - FBK Piráti Sokol Chrudim  20 : 7 (6 : 1, 6 : 2, 8 : 4)

Branky našeho týmu : Kadavý 6, Kobr 3, Koubek 4, Vilímek 3, Sháněl 1, Král 2, Pova 1

V neděli jsme nastoupili pro aktuálnímu lídrovi tabulky TJ Centropen Dačice. V oboustranně opatrné první třetině jsme dokázali v posledních čtyřech minutách odskočit do tříbrankového vedení,  které však hosté aktivní hrou od začátku druhé třetiny dokázali srovnat a začínalo se odznova. V závěru druhé třetiny jsme se znovu dostali do vedení, které jsme na začátku závěrečné třetiny při přesilovce 5 na 3 zvýšili na rozdíl dvou branek. I na toto však hosté dokázali odpovědet a v 48. minutě to byl 5 : 5. Stáhli jsme sestavu na dvě pětky, zatlačili jsme hosty do defenzívy a výsledkem našeho tlaku a vůle zvítězit byly čtyři vstřelené branky a celkové vítězství 9 : 5.

FTC Vysoké Mýto - TJ Centropen Dačice 9 : 5  (3 : 0, 1 : 3, 5 : 2)

Branky našeho týmu : Kadavý 3, Vilímek 2, Koubek 2, Kobr 2,

Opět patří poděkování našim skvělým divákům, kteří si v hojném počtu našli cestu do haly jak v sobotu, tak i v neděli. Hráči si Vaší podpory nesmírně váží a svými výkony si budou chtít Vaši přízeň i nadále udržet. Budeme Vás potřebovat už v neděli 5.11. 2017, kdy od 16.00 nastoupíme v derby v Litomyšli. Zveme Vás tedy všechny do Městské sportovní haly v Litomyšli, přijďte nás povzbudit v boji o další divizní body a útok na první příčku tabulky.