FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Představujeme první posily FTC!

Představujeme první posily FTC!

V letošní sezóně přivítá A-tým mužů posily z Pardubických SOKOLŮ. Přestup u nás potvrdil František Kadavý, Tomáš Belej a Patrik Záruba. Kluky jsme vyzpovídali v krátkém rozhovoru, ve kterém se dozvíte, jak s florbalem začínali nebo proč si v další sezóně vybrali právě FTC Vysoké Mýto.

Patrik Záruba

Začínal jsem už někdy na základce, když mi bylo osm, chodil jsem na školní kroužek, kde jsem se chtěl vyběhat jen za míčkem. Florbal mě chytnul a chtěl jsem začít hrát někde, kde to bude dávat smysl. 
Když mi bylo deset přihlásil jsem se do kategorie mladších žáků v týmu Sokol Pardubice, kde taky začala moje kariéra. S kluky jsme se postupně začali zlepšovat, byl jsem také zařazen do florbalové akademie a prošel všemi kategoriemi až do “Junky”. Během téhle cesty jsem hrál za výběr Pardubickeho kraje. 
V dorostenecké sezóně nám vše bohužel překazila pandemie, a i když to bylo náročné, u florbalu jsem zůstal a později si i naše juniorka zahrála v CE lize.

Proč přestup právě do FTC?
Rozhodování co dál bylo náročné, původně jsem si myslel, že nebudu pokračovat vůbec, ale florbal by mi chyběl. Pro Mýto jsem se rozhodl hlavně kvůli klukům, kteří přestupovali taky. Dalším důvodem bylo, že jsem si chtěl znovu zahrát pod trenérem Milanem Koubkem, se kterým jsme si v Pardubicích prošli dorosteneckou kategorií.

Co od nadcházející sezóny očekáváš?
V této sezóně očekávám, že vykročíme správnou nohou, umístíme se na vrcholu tabulky a zahrajeme si play-up.

Na jaké pozici tě uvidíme a co je tvoji silnou stránkou na hřišti?
Během přátelských zápasů  jsem si vyzkoušel centra, ale v systému, který s FTC hrajeme mi více vyhovuje obrana, kde jsem ostatně odehrál i několik předešlých let.
Mojí silnou stránkou je čtení hry, pohyb na hřišti a trpělivost na míčku.

V Mýtě jsi odehrál první zápasy v podobě přátelských utkání, jak se ti hrálo?
Přátelská utkání byla super, protože jsem si postupně mohl navyknout na kluky a na jejich styl hry, nejvíce bych vyzdvihnul přátelák s Mohelnicí, kde jsme ukázali kvalitu a sílu týmu. Během soustředení jsem mohl kluky poznat i po osobní stránce a jsem rád, že nás kluci vzali mezi sebe. 
S klidným srdcem mohu říct, že sezóna bude dobrá.

Tomáš Belej

K florbalu jsem se dostal v šesti letech přes Vojtu Kalužu. Naše mamky jsou kamarádky, tak na to nějak přišla řeč a bylo to. 
Nikdy jsem nehrál v přípravce, začal jsem rovnou v elévech s kluky o dva až tři roky staršími, takže jsem musel rychle přizpůsobit svoji hru tomu, že jsem byl vždy menší a slabší. 
Postupně jsem procházel kategoriemi, byl jsem několikrát na výběrech a i na předkole kempu talentované mládeže. Loni jsem si stihnul dvakrát zahrát Superligu, ale při svém debutu jsem se zranil. (smích)

Proč přestup právě do FTC? 
Přestup do Mýta se seběhnul hrozně rychle, asi největší podíl na něm má Martin Fuňk, který mě přesvědčoval, abych s florbalem neskončil. Poté jsem se dozvěděl, že tam budou i další kluci z Pardubic, tak jsem se přidal.

Co od nadcházející sezóny očekáváš?
V sezóně si chci rozhodně zahrát play-up. Od zápasů samotných čekám, že to bude oproti juniorským soutěžím více fyzické a méně technické, takže uvidím, jak se s tím popasuju.

Na jaké pozici tě uvidíme a co je tvoji silnou stránkou na hřišti?
V sezóně budu hrát nejčastěji centra ve druhé lajně. Mezi moje silné stránky patří čtení hry, komunikace a nahrávky.

V Mýtě jsi odehrál první zápasy v podobě přátelských utkání, jak se ti hrálo?
Přáteláky byly zajímavé a hrálo se mi relativně dobře. Samozřejmě se v mojí hře najdou nedostatky a výpadky, ale do sezóny je vyladím a v zápasech odvedu svoje maximum.

František Kadavý

S florbalem jsem začal v roce 2012, kdy jsme si s kamarádem řekli, že zkusíme kroužek florbalu ve škole, po dvou letech jsme dospěli k závěru, že bychom to mohli zkusit právě u Sokolů v Pardubicích. Tam jsem působil tedy od roku 2014 až do roku 2023.
Začalo mě to více brát až ve starších žácích, kdy jsem se dostal do regionálních výběrů a pak až na olympiádu. Poté jsme se Sokoly začali jezdit po celé republice, co se týče první ligy dorostenecké a CE ligy juniorské, to trvalo vlastně až do letošního února.

Proč přestup právě do FTC?
Po konci v Sokolech jsme si vybírali z několika nabídek, přičemž v FTC jsem měl nejvíce známých, například Vojtu Nováka nebo Martina Fuňka, posléze když jsem se dozvěděl, že se k týmu připojí i Milan Koubek, tak jsem měl v hlavě rozhodnuto.

Co od nadcházející sezóny očekáváš?
Od příští sezóny očekávám, že bychom mohli skončit do prvních tří míst v divizi a poté hrát play-up, kde rozhodně doufám ve vítězství a posuneme tak tým Vysokého Mýta do “Národky”.

Na jaké pozici tě uvidíme a co je tvoji silnou stránkou na hřišti?
V následující sezóně mě uvidíte na pozici pravého křídla, s tím, že mojí nejsilnější stránkou je určitě práce v předbrankovém prostoru, od střelby na krátkou vzdálenost, přes clonění až po dorážení. Dá se říct, že předbrankový prostor je můj domov.

V Mýtě jsi odehrál první zápasy v podobě přátelských utkání, jak se ti hrálo?
Hrálo se mi velmi dobře, kluci z Vysokého Mýta nás parádně přivítali, a z toho pramení to, že se mi hrálo opravdu dobře. 
Z těch všech zápasů bych zdůraznil hlavně ten proti Mohelnici, kde jsme celkově jako tým ukázali, jak moc silní jsme a soupeře jsme k ničemu nepustili. 
Bohužel se teď trápím se střeleckou neproduktivitou, ale soustředění ve Vysokém Mýtě mi hodně pomohlo a myslím, že v sezóně se to ve formě projeví.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Kancelář
NÁBOR

Poslední zápas

FTC Vysoké Mýto
FBC Mohelnice
9:5
Podrobnosti

Ze světa sportu

Bolka hlásí první posilu. Ofenzivu Středočechů…

Jen dva dny po BigBoard Superfinále, které skončilo pro Mladou Boleslav ziskem stříbrných medailí, ohlásil celek z…

Z Gattnara se stane aligátor! Vítkovická hvězda…

Nejproduktivnější rytíř této sezony Martin Gattnar opouští Livesport Superligu a přesouvá se do Švýcarska, kde oblékne…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 47694
Posledních 30 dnů: 370 | Posledních 7 dnů: 74 | Poslední den: 9

© 2024 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne