FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Jura Unzeitig se vrací do FTC!

Jura Unzeitig se vrací do FTC!

Minulou sezónu nastupoval za náš klub pouze v rámci střídavých startů. Pro letošní sezónu se odchovanec našeho klubu rozhodl vrátit a posílit tak náš A-tým mužů!

Loni jsi přestoupil do FbC Hradec Králové a zkusil sis Národní ligu. Byl to pro tebe velký skok z divize?

Byl to z mého pohledu celkem velký rozdíl, sám jsem vlastně nevěděl, co od toho očekávat a jestli na úroveň “národky” vůbec mám. Hlavní rozdíly teď zpětně vnímám v rychlosti hry, dodržování taktiky a systému, což se projevilo zejména v pozdější fázi hlavní části a následném play-off, samozřejmě byla znát i vyšší individuální úroveň hráčů, od kterých jsem se měl hodně co učit. 

S hradeckým týmem se vám dařilo, došli jste až do semifinále. Osobně jsi nasbíral krásných 29 bodů. Jak na loňskou sezónu vzpomínáš?

Musím říct, že na sezónu v Hradci mám převážně pozitivní vzpomínky, kluci v kabině i trenéři byli super, rychle mě přijali mezi sebe a mohl jsem se díky nim a skvělým podmínkám posouvat dál. Co se týče našich výsledků, tak jsem byl i trochu překvapen, jak nám to ze začátku šlo a “přejížděli” jsme všechny soupeře a drželi si první místo v tabulce. Díky tomu jsem měl možnost si zahrát play-off, kde byl můj pravděpodobně nejsilnější zážitek z florbalu, a to konkrétně derby s Jaroměří. Prohru v semifinále jsem nesl těžce, ale jsem rád, že si i tak kluci letos zahrají první ligu. Budu jim držet palce.

Pro letošní sezónu ses rozhodl vrátit se do mateřského klubu. Co tě k tomu přimělo?

Upřímně to bylo obrovské dilema, ale nakonec jsem se vrátil do Mýta hlavně kvůli časovému hledisku. Tím, že jsem ještě na vysoké škole v Praze a k tomu pracuji, nechci už tolik času obětovat florbalu a jezdit takové dálky. Dalším důvodem bylo to, že pro některé spoluhráče a blízké kamarády v Mýtě to bude pravděpodobně poslední sezóna a chci si to s nimi ještě užít. V neposlední řadě cítím, že letos má klub v Mýtě velkou šanci urvat dobré umístění v tabulce a porvat se o play-up, a u toho prostě být musím.(smích).

Čeká vás první zápas této sezóny, a to hned doma proti Letohradu. Na co bys naše skvělé fanoušky nalákal?

Momentálně jsou největším lákadlem naše posily z Pardubic, vidím jak se s jejich příchodem naše kvalita hry zvedla a myslím si, že jsme i v přípravných utkáních dokázali toto potvrdit, takže určitě bude k vidění kvalitní florbal, navíc k tomu máme parádní bufet a fanoušky, kteří vytváří skvělou atmosféru. 

Na závěr se s námi poděl o týmovou vizi do této sezóny. Co od sezóny ty osobně očekáváš?

Vize a cíl pro tuto sezónu jsou jasně stanovené. Chceme se umístit do 3. místa a bojovat o postup do Národní ligy v play-up. Z přípravných utkání a tréninků je vidět, že to kluci i trenéři myslí vážně a i já osobně očekávám, že tento cíl společně naplníme a zahrajeme si parádní play-up série o postup!

Díky moc za rozhovor.

My taky děkujeme a přejeme mnoho úspěchů jak v této sezóně, tak v budoucnu! Ať se celému týmu a tobě individuálně daří!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

NÁBOR
Kancelář

Poslední zápas

FTC Vysoké Mýto
FBC Mohelnice
9:5
Podrobnosti

Ze světa sportu

Bolka hlásí první posilu. Ofenzivu Středočechů…

Jen dva dny po BigBoard Superfinále, které skončilo pro Mladou Boleslav ziskem stříbrných medailí, ohlásil celek z…

Z Gattnara se stane aligátor! Vítkovická hvězda…

Nejproduktivnější rytíř této sezony Martin Gattnar opouští Livesport Superligu a přesouvá se do Švýcarska, kde oblékne…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 47694
Posledních 30 dnů: 370 | Posledních 7 dnů: 74 | Poslední den: 9

© 2024 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne