FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

OHLÉDNUTÍ ZA GUFI CUPEM!

OHLÉDNUTÍ ZA GUFI CUPEM!

Starší žákyně se zúčastnily 1. ročníku mezinárodního turnaje Gufi Cup v Brně. Vysokomýtské hráčky se v základní skupině utkaly se soupeřkami K1 Florbal Židenice, FBC Hranice a FLC Yantar. 
“Rozjezd nebyl vůbec jednoduchý, jelikož hned v prvním zápase holky čekala nelehká zkouška proti domácímu celku Židenice. Začátek zápasu nebyl idéalní, a holky tak musely zápas otáčet, což se jim ovšem podařilo a dokázaly zápas dovést do vítězného konce za stavu 3:2. Do večerního zápasu prvního dne holky nastoupily proti FBC Hranice. Bohužel v tomto zápase se podepsala únava z celého dne a nízká produktivita, tudíž bylo nad naše síly zápas zvrátit a připsat si další body. Prohru jsme však hodili za hlavu a začali jsme se soustředit na další zápasový den. 
Druhý den dopoledne jsme odehráli poslední zápas skupiny, a to proti ukrajinskému týmu FLC Yantar. Naší chybou holky opět zaspaly začátek zápasu, tudíž jsme museli znovu zápas otáčet, což se naštěstí povedlo a my si připsali další výhru. Poté nezbývalo nic jiného než čekat na výsledky ostatních týmů, které určily konečné pořadí základních skupin. Pouze v důsledku horšího vzájemného zápasu s FBC Hranice se holky umístily na 2. místě ve skupině, další zápas turnaje nás tedy čekal až druhý den. Zbytek soboty jsme tedy prožili v duchu teambuildingu, což bude bezpochyby přínosem do dalších sezón. Večer už následovala jen týmová porada a příprava na první zápas play-off. 
K zápasu o všechno jsme nastoupili proti týmu Zlín Lions. Musím vyzdvihnout dobře odvedenou práci, kdy holky na každý obdržený gól dokázaly hned odpovědět, především díky tomu jsme zvítězili 10:4 a postoupily do semifinále turnaje.
V semifinále jsme si zopakovali zápas proti domácím Židenicím. V zápase děvčata sice měla více ze hry a diktovala tempo zápasu, to ale k vítězství nestačilo. Po několika sporných momentech a gólech soupeřek svítilo na tabuli skóre 3:3, šlo se tedy do prodloužení. Asi náš nejsmolnější moment turnaje přišel zrovna v tomto prodloužení, kdy protihráčky využily nařízený nájezd za hru rukou, který proměnily a postoupily tak do finále. V tom případě tedy bylo jasné, že se utkáme opět s týmem FLC Yantar, a to o bronzové medaile. Bylo nesmírně těžké shodit ze sebe zklamání, jelikož finále bylo opravdu blízko. Do zápasu o bronz jsme opět vstoupili velmi špatně, ovšem za stavu 2:2 vývoj zápasu vypadal nadějně. Bohužel se nám nepodařilo vyzrát na defenzivní hru soupeřek, které nás trestaly z brejků a i přes obrovskou snahu a úsilí jsme se museli smířit s prohrou 2:5.
Nejvíce nás mrzí zmiňované semifinále, protože vysněné finále bylo opravdu velmi blízko, stačilo málo. Ovšem musím uznat, že jsme si splnily cíl, se kterým jsme do turnaje šli, a to bylo maximálně 4. místo. Rozhodně se nemáme za co stydět, myslím si, že holky předvedly parádní výkony a skvělý florbal, takže jsme se s turnajem loučily se vztyčenou hlavou. Turnaj byl obrovským přínosem do další sezóny, víme co zlepšit, kde jsou naše slabá místa. Chtěl bych především poděkovat fyzioterapeutovi Romanovi Divokému za péči, kterou holkám po celý turnaj věnoval. Další obrovská pochvala a dík patří rodičům, kteří podporovali a hnali holky k lepším výsledkům.
Turnaj jsme si užili doslova naplno, byl to příjemně strávený víkend, ze kterého můžeme těžit do budoucna. Ještě jednou díky všem členům týmu a rodičům!” - trenér Josef Mikulecký

Individuálního úspěchu dosáhly Adélka Mikulecká a Justy Šigutová, které byly zařazeny do All-Stars týmu turnaje!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Kancelář
NÁBOR

Ze světa sportu

Liberec obstál v zápase pro školáky, doma…

Třetí kolo Livesport Superligy začalo již v pátek severočeským school matchem. Dopolední souboj hostili florbalisté…

Spartu čekají v superlize rytíři, extraliga i 1.…

Další nabitý víkend mají před sebou elitní florbalové soutěže. Hned čtveřice týmů Livesport Superligy bude obhajovat…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 45009
Posledních 30 dnů: 978 | Posledních 7 dnů: 163 | Poslední den: 12

© 2023 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne