FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko ve Světlé nad Sázavou

Dvanácté divizní utkání odehráli naši muži v sobotu 26. 11. 2022 od 19.00 hod. ve Sportovní hale Světlá nad Sázavou proti domácímu týmu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, který se aktuálně nachází na posledním místě tabulky.
    Náš tým nastupoval k utkání jako favorit, to se také v prvních minutách zápasu potvrdilo, kdy už ve 2. minutě po gólech Patrika Raška a Petra Lesáka vedlo FTC 2:0. Další góly přidávali naši hráči v rozmezí 9. až 11. minuty, postupně zvyšovali Patrik Rašek, Petr Lesák a již na 5:0 Vojta Pavlák. Nekompromisní využívání šancí pokračovalo i nadále, nejdříve v 16. minutě skóroval Libor Knypl a o dvě minuty později byl stav 7:0 po trefě Adama Kobra. V 19. minutě se o slovo přihlásili také domácí a snížili na 1:7. To přišla ale rychlá reakce FTC, kdy Adam Kobr zvýšil 8:1. Domácí dokázali do konce třetiny ještě jednou upravit stav. Do kabin se tak odcházelo za stavu 8:2.
    Druhá třetina začala rychlým gólem sklářů - 3:8 a rátce před půlí zápasu dokázali domácí snížit na rozdíl čtyř branek. Ve 35. minutě zvyšoval svým třetím gólem v utkání Petr Lesák, bohužel na tento gól dokázali domácí rychle odpovědět a do půl minuty znovu snížili – 5:9. Ve 35. minutě bylo k vidění také první vyloučení zápasu, nabídnutou přesilovku využil kapitán FTC David Vaňásek svou typickou střelou z půli hřiště. Ve 39. minutě snižovali domácí na 6:10 a poté znovu nabídli našim hráčům výhodu přesilové hry, která však byla přerušená koncem třetiny. Do šaten se po druhé třetině odcházelo za stavu 10:6.
    Třetí třetina začala přesilovou hrou našich hráčů, která tentokrát zůstala nevyužita. Ve 43. minutě dostali první výhodu přesilové hry také domácí, kteří ji dokázali využít a snížit na 7:10. Na tuto branku dokázal odpovědět svým třetím gólem v zápasu Adam Kobr – 7:11. Domácí už ke konci zápasu dokázali snížit pouze jednou a to v 51. minutě. O konečný výsledek se v tomto zápase postaral Adam Kobr svým čtvrtým gólem.
    Prakticky po celou dobu jsme měli zápas pod kontrolou a nebýt našeho tradičního střeleckého výpadku ve druhé třetině, mohlo být skóre mnohem vyšší. Tým však zaslouží pochvalu za nasazení i předvedený výkon a rozhodně chceme v tomto pokračovat i v dalších kolech. Nejbližší příležitost budeme mít příští týden v sobotu 10. 12. 2022, kdy od 19.30 hod. hostíme v naší hale celek FBC Letohrad Orel Orlice.