FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Proti FbK OT vítězně!

K dohrávce devátého kola divize D nastoupili naši muži ve čtvrtek 17. 11. 2022 od 19.00 v domácí hale proti FbK Orlicko-Třebovsko.
První třetina se nesla až ospalým dojmem, naši hráči se drželi na balonku a hosté hrozili z ojedinělých brejkových situací. Na první gól si muselo skvělých 117 diváků, kteří si našli cestu do domácí haly i ve sváteční večer, počkat až do 19. minuty, kdy se hosté dostali do vedení 0:1. Krátce po gólu dostali naši hráči výhodu přesilové hry, která však zůstala nevyužita, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1.
Druhá třetina přinesla rozhodně větší podívanou než ta první. Již ve 23. minutě vyrovnával na 1:1 Patrik Rašek. Vzápětí dostali možnost přesilové hry i hosté, ale naši hráči přesilovku soupeře bez problémů ubránili. Ve 29. minutě získali hráči Orlicka-Třebovska opět výhodu v podobě přesilové hry, která byla znovu bez problémů ubráněna. Krátce po návratu domácího hráče z trestné lavice se ve 32. minutě po šťastném odrazu prosadil Vojta Novák – 2:1. Netrvalo dlouho a ve 35. minutě odskočili naši hráči na rozdíl dvou branek, po skvělém důrazu na brankovišti se prosadil Adam Kobr - 3:1. Frustrovaní hosté nabídli našim hráčům další přesilovou hru, ve které se nemýlil a zvýšil stav utkání na 4:1 opět Adam Kobr. Hosté si však nachystali rychlou odpověď a již deset vteřin po obdrženém gólu snížili na 4:2. Dvě minuty poté se z volného úderu prosadili znovu a snížili tak na 4:3. Do konce třetiny stihli hráči FTC ještě jednu branku, která přinesla potřebné uklidnění, na 5:3 zvyšoval po hezké individuální akci Honza Ossendorf.
Třetí třetina začala nádhernou kombinací domácího celku, kterou zakončoval Vojta Novák – 6:3. Na tento gól však znovu rychle zareagovali hosté a dvěma slepenými góly snížili na 6:5. Naši hráči dokázali také rychle reagovat na obdržené góly a na 7:5 zvyšoval svým třetím gólem Vojta Novák. Domácí v poklidu s míčkem na hokejkách dohrávali utkání až do 59. minuty, kdy přišlo vyloučení. Hosté tuto výhodu znásobili hrou bez brankáře a po smolném odrazu dokázali snížit na 7:6. Více jsme však hostům už nedovolili a na konečných 8:6 upravoval krásnou střelou do prázdné brány Petr Lesák.