FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko doma bez bodu

K dalšímu utkání divize D nastoupili naši muži v sobotu 22. 10. 2022 od 19:30 hod v domácí hale proti Hornets Brno ZŠ Horní. Zápas se odehrál v rámci sedmého kola soutěže a náš tým chtěl navázat na sérii tří výher z předešlých utkání.
    Výborná návštěva 123 diváků v naší hale nemusela na první branku dlouho čekat, neboť po rychlém úvodu hostů byl stav v 5. minutě již 0:2. Naši hráči ale rychle odpověděli, nejdříve z otočky snížil Kuba Poláček a o dvě minuty později vyrovnával Zdenda Kyndl. Brno na vyrovnání odpovědělo znovu dvěma góly. Minutu před koncem třetiny však domácí dostali výhodu v podobě přesilové hry, kterou čtyři vteřiny před odchodem do kabin využil svoji typickou střelou z dálky kapitán David Vaňásek a snížil na 3:4.
    Druhá část začala opět gólově, nejprve se znovu prosadili hosté, na jejich branku však rychle odpověděl pohotovou dorážkou Petr Lesák. V půli zápasu dokázali hráči FTC z hole Vojty Nováka vyrovnat na 5:5. Tento stav bohužel vydržel pouze 21 vteřin, než se Horneti znovu dostali do vedení. Druhá třetina již žádnou branku nepřinesla, skončila tedy stavem 5:6.
    Do třetí části šlo naše áčko s jasným cílem, překlopit utkání na svoji stranu. Bohužel ani s výhodou přesilové hry jsme tuto šanci nevyužili. Chvíli poté dostalo možnost početní výhody i hostující Brno, které svou výhodu také nevyužilo. Poté přišla černá chvíle pro naše hráče a série nepochopitelných a až bizarních individuálních chyb způsobila obdržení čtyř laciných branek během tří minut, hosté se tedy dostali do pětibrankového vedení. Do konce zápasu jsme už dokázali snížit pouze dvakrát, nejdříve se v přesilovce prosadil Petr Lesák a poté vteřinu před koncem zápasu upravil David Špaček premiérovou divizní brankou skóre na konečných 7:10.
    Z utkání, ze kterého jsme si slibovali tři domácí body, tak nakonec nebereme kvůli nesoustředěnému výkonu a hrubým individuálním chybám, zejména ve třetí třetině ani bod. Je nutné, se z utkání poučit a do každého dalšího zápasu nastupovat s maximálním soustředěním a mentální připraveností. Šanci odčinit domácí nezdar máme už tuto sobotu 29. 10. 2022, kdy od 18.00 hod. nastoupíme v hale Na Střelnici proti domácímu týmu FbK TJ Svitavy. Přijďte náš tým povzbudit a společně přivezme domů tři body!