FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ženy doma za 6 bodů!

V sobotu 1. 10. 2022 si naše ženy poprvé v této sezóně zahrály v domácí hale ve Vysokém Mýtě.
Do prvního zápasu jsme vstoupily proti týmu FbK Orlicko-Třebovsko. Od první minuty jsme nečekaly větší napadání z důvodu jejich malého počtu, ale i tak jsme si samozřejmě musely dát pozor na pár šikovných hráček. Od začátku se nám dařilo dostat míček na útočnou polovinu a hned ve 4. minutě si Tamara Adámková našla Andreu Šedovou a vedly jsme 1:0. Trvalo pouze pár sekund než protihráčky vyrovnaly a následovala dost vyrovnaná hra, ve které jsme nebyly schopné zakončit. Ke konci první třetiny opět bodovala Andrea Šedová, také Denisa Peroutková si připsala první bod v zápase a my odcházely po první části s dvougólovym náskokem. Ve druhé třetině hra probíhala vcelku stejně. Na začátku snížilo OT na 3:2, ale minutu na to se trefila Kateřina Vaňásková a my opět odskočily na rozdíl dvou gólů. V přesilové hře zakončila svou druhou brankou v zápase Peroutková, následně prvním gólem za FTC Kristýna Kršková a do třetí třetiny se šlo za stavu 6:2.
V poslední části jsme začaly více zmatkovat a OT nás tlačilo z důvodu našich chyb do obrany. Podařilo se nám přidat ještě další dva góly po střele Míly Řehůřkové a v přesilové hře Zuzky Novákové. Ikdyž se protihráčky stále snažily, naše obrana nezklamala a my si odnesly první tři body za stavu 8:3.

V druhém zápase jsme se utkaly s FBC Trutnov (DTJ). Tento zápas byl od první minuty o dost rychlejší, důraznější a hra se často přerušovala. V 5. minutě si opět Tamara Adámková našla Andreu Šedovou, která zakončila krásnou střelou do šibenice. Netrvalo dlouho a my si hned v první třetině připsaly dalších pár gólů po střelách Kristýny Krškové, Kateřině Vaňáskové, druhým gólem Šedové, Denisy Peroutkové, z trestného střílení Tamary Adámkové a jako poslední v přesilové hře Hozákové. Po první časti se stavem 7:0 jsme věděly, že teď už nezaváháme a jdeme si pro jasnou druhou výhru a chceme ve zbytku zápasu hrát jako doteď. V druhé části probíhala hra stále ve stejném tempu a opět se nám dařilo odskakovat na rozdíl více a více branek. V 18. minutě si brankářka Nikola Dlouhá našla v na útočné polovině volnou Peroutkovou, která po jejím vývozu zvýšila na 8:0. O pár sekund později sehrála Šedová a Adámková skvělou akci a Adámková zvýšila na 9:0. Holkám z Trutnova se podařilo v druhé části vstřelit jednu branku, ale dvě minuty na to se opět trefila Šedová a po ní zase Peroutková po výhozu Dlouhé.
Do poslední části jsme vstupovaly s tím, že se hlavně nechceme zranit a hru trošku za stavu 11:1 zvolnit. V 33. minutě se znovu trefila Tamara Adámková, poté naší obranu prolomila Laura Šulcová a následně opět zvýšila Tamara Adámková v přesilové hře. Do konce zápasu Trutnov stihl zakončit ještě jednou, ale za stavu 13:3 ve 43. minutě zápasu už protihráčky neměly šanci otočit a my si z domácího prostředí odnesly plný počet bodů.