FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Proti Letohradu za 2 body!

Čtvrté divizní utkání a druhé venkovní v řadě odehráli naši muži v sobotu 1.10. od 18.00 hod v Rokytnici v Orlických horách proti domácímu celku FBC Letohrad Orel Orlice.
Zápas začal velmi opatrně a v první třetině byly k vidění pouze dvě nebezpečné situace. První v sedmé minutě, a to po faulu na Vojtu Pavláka, kdy bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Jura Unzeitig, střílel však pouze do tyče. V jedenácté minutě po zapomenutí našeho hráče na půlce hřiště šel domácí Letohrad do přečíslení, které využil Kovařík přesnou střelou do šibenice. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.
Druhá třetina začala pro naše hráče mnohem lépe, hned ve čtvrté minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme sice nevyužili, ale dvě vteřiny po návratu domácího hráče z trestné lavice bylo srovnáno z hole Jury Unzeitiga. Tři minuty poté využil přečíslení 3 na 2 Vojta Novák krásnou střelou nad nohu domácího brankáře. Za další tři minuty bylo skóre již 1:3, kdy přesnou souhru své formace využil Libor Knypl. Špatnou druhou třetinu ze strany Letohradu dokázal využít opět Jura Unzeitig, který svým druhým gólem v zápase zařídil stav 1:4. Ve druhé části nechali ještě vyniknout gólmana Letohradu oba naši Vojtové nebo-li Novák s Pavlákem, kteří nedokázali využít situaci 2 na 0. Letohrad před odchodem do kabin stihl šťastným gólem po teči našeho hráče ještě snížit na 2:4.
Třetí třetina začala rychlým gólem FTC, na 2:5 upravil skóre znovu Jura Unzeitig, pro kterého to znamenalo hattrick v tomto utkání. V půli třetí části přišla pro naše hráče kvůli nekoncentrovanosti velmi studená sprcha, kdy během minuty dokázal Letohrad vyrovnat. Nejprve využil přesilovku Kubelka, půl minuty po něm střílel Novák a na 5:5 vyrovnal znovu Kubelka. Do konce třetí třetiny už jsme viděli jen dvě vyloučení. Jedno na straně našeho týmu dvě a půl minuty před koncem utkání, které naštěstí zanedlouho doplnilo i vyloučení na straně domácích. Vyloučení Letohradu se nakonec ukázalo jako zásadní, neboť se přeneslo do prodloužení a naši hráči tak začínali výhodou čtyř hráčů proti třem. Tuto výhodu jsme dokázali využít a v čase 60:51 ukončil zápas svým čtvrtým gólem Jura Unzeitig.
Vítězství našeho týmu bylo zcela zasloužené. Po většinu utkání jsme byli lepší, byli jsme více na balónku a hlavně jsme perfektně dodržovali taktické pokyny. Pokud bychom dokázali více proměňovat vytvořené šance a vyvarovali se zbytečného blackoutu v polovině třetí třetiny, bylo by to za tři body. Ale i vítězství za dva body samozřejmě bereme.
V tabulce divize D jsme se posunuli se ziskem pěti bodů na šesté místo a v příštím kole se utkáme s aktuálně devátým týmem tabulky Andone SK Jihlava. Hrát se bude v naší hale v sobotu 8.10. 2022 od 19.30 hod. Očekáváme kvalitní a také náročný zápas a samozřejmě i tradičně velkou návštěvu našich příznivců.