FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Další vítězné kolo pro Áčko

Další vítězné kolo pro Áčko

Muži s Všestary za tři body !

K dalšímu utkání letošního ročníku divize zajíždělo naše áčko v sobotu 6.11. 2021 do Hradce Králové, kde jsme se v rámci 8. kola střetli od 18.00 hod. v hale ZŠ a MŠ v Hradci Králové – Kuklenách s domácími FBŠ Všestary. Že se nebude jednat o žádnou lehkou záležitost, to jsme před utkáním dobře věděli, ale jeli jsme si pro tři body a tým byl odhodlán si je také odvézt.

V první třetině to nebyl z naší strany úplně nejlepší výkon a kdo by čekal náš obvyklý nápor a agresivní napadání soupeře, byl by zklamán. Hra byla vyrovnaná a ani jeden ze soupeřů si nevytvářel nějaký souvislejší tlak. My jsme se záhy ujali vedení po střele Jury Unzeitiga, ale soupeř hned po minutě a půl vyrovnal. V minutě sedmé se po chybě v soupeřově obraně trefil Honza Ossendorf a v polovině třetiny zvýšil Petr Lesák na 3 : 1 pro náš tým. Vzhledem k průběhu hry to byl skvělý výsledek. Náš tým ale postupně zpřesnil hru a začali jsme důsledněji plnit taktické pokyny, které jsme si řekli v kabině. Domácí sice na sklonku 13. minuty snížili na rozdíl jediného gólu, ale o minutu později vstřelil Milan Koubek první ze svých čtyř branek v zápase a vedli jsme 4 : 2. V poslední minutě třetiny přišla na řadu naše parádní disciplína v této sezóně, přesilová hra, a bylo to po trefě Milana Koubka 5 : 2, no a vzápětí se dokázal prosadit znovu Jura Unzeitig a uzavřel skóre po první třetině na 6 : 2 pro náš tým.

Začátek druhé třetiny byl z naší strany ve znamení důsledné obrany, kdy jsme dokázali eliminovat soupeřovy útočné pokusy, obvykle vedené vzduchem, což je u hráčů Všestar celkem tradiční styl hry. Navíc se nám podařilo v sedmé minutě druhé třetiny zvýšit v přesilové hře na 7 : 2, když Jura Unzeitig završil svůj hattrick. Bohužel jsme si ale v další části třetiny vybrali několik slabších chvilek, čehož dokázali domácí využít a do kabiny jsme šli už pouze s jednobrankovým vedením, a navíc s vidinou oslabení hned na úvod další třetiny.

A ve třetí třetině se děly věci ! Padlo celkem devět branek a opravdu se bylo na co dívat. My jsme oprášili naši velmi silnou zbraň a tou jsou rychlé brejky. Moc se nám to hodilo, neboť jsme hráli ve třetí třetině celkem 3x v oslabení ! A vždy jsme dokázali skórovat ! Ale hezky popořádku. Čas 41:28, Libor Knypl vypíchl v oslabení míček a domácí gólman si musel chvíli připadat jako v lázních. Libor jej náležitě vykoupal a bylo to 8 : 6 pro nás. V 45. minutě domácí snižují na 8 : 7, minuta 47. a další naše oslabení, Vašek Musel po skvělém zákroku poslal výhozem do brejku Milana Koubka a Koubas v podobných situacích ví, co se sluší a patří. Další koupel a je to 9 : 7. O dvě minuty později je opět sníženo, ale Vojta Pavlák v 50. minutě zvyšuje na 10 : 8. V minutě 52. jdeme potřetí v této části hry do oslabení a Milan Koubek opět vymetá v početní nevýhodě růžek soupeřovy branky a zvyšuje na 11 : 8. Ještě v té samé přesilovce domácí snižují na 9 : 11 a to není vše. V 58. minutě snížil František Lahučký se štěstím na 10 : 11 a bylo zaděláno na drama. Naštěstí máme Vojtu Pavláka, který v poslední minutě utkání zvýšil na konečných 12 : 10 pro náš tým. Bláznivá třetina, ale šťastný konec pro náš tým.

Těžké utkání jsme nakonec zvládli a z Hradce Králové si vezeme po zásluze všechny tři body. Žádný ze soupeřů to nebude mít s Všestary lehké a o to cennější je naše vítězství. Vítězství velmi důležité, které nás udrželo v absolutní špičce tabulky a navíc jsme přispěli k naprosto snovému víkendovému vystoupení našich týmů, neboť v sobotu vyhráli junioři oba své zápasy a excelovaly také naše ženy, které rovněž neztratily ani bod a vezou ze Svitav 6 bodů ! Patnáct bodů do bilance FTC za jediný den je paráda ! ???? Moc děkujeme našim fanouškům za podporu. Vytvořili nám v hale domácí prostředí a naši hráči se s nimi po utkání velmi rádi podělili o radost ze zaslouženého vítězství.

 

Nyní nás čekají čtyři utkání, které budou pro další vývoj divizní tabulky naprosto klíčové. V sobotu 13.11. se doma utkáme od 19.30 hod. se čtvrtou Jihlavou, následuje utkání 20.11. od 18.00 hod. v Dolní Dobrouči s aktuálně druhým Letohradem a 7.11. hostíme doma od 19.30 hod. vedoucí Hornets Brno. No a v sobotu 4.12. hrajeme od 19.00 hod. derby v Litomyšli ! Slušná porce atraktivních zápasů, ve kterých budeme potřebovat podporu našich fanoušků. Věříme, že nás v tom nenecháte a společně to zvládneme !

 

 

FBŠ Všestary  :  FTC Vysoké Mýto

10   :   12  (2 : 6, 4 : 1, 4 : 5)

Sportovní hala ZŠ a MŠ v Hradci Králové - Kuklenách

sobota 6.11. 2021, 18:00 hod.

 

Petr Lesák 1 +1, Adam Kobr 0 + 1, Jiří Unzeitig 3 + 0, Vojta Pavlák 2 + 0, Milan Koubek 4 + 1, Jan Ossendorf 1 + 1, Libor Knypl 1 + 0, David Vaňásek 0 + 2, Václav Musel 0 + 1

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 36629
Posledních 30 dnů: 266 | Posledních 7 dnů: 44 | Poslední den: 4

© 2022 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne