FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Další body !

Další body !

Muži vezou z Hradce tři body !

S jasným cílem napravit zbytečnou ztrátu z minulého kola a přivézt všechny tři body nastoupili naši muži ve čtvrtém kole divize proti domácím FbC Hradec Králové. Hrálo se v sobotu 2.10. 2021 od 18.30 hod. ve Sportovní hale v Předměřicích. Základním předpokladem pro úspěch v tomto utkání byl poctivý a zodpovědný výkon všech hráčů, což jsme bezezbytku splnili a zaslouženě si připisujeme do tabulky divize důležité tři body. 

V rychlém a důrazném utkání jsme měli výborný začátek a už na začátku páté minuty jsme vedli po brankách Jury Unzeitiga, Vojty Pavláka a Milana Koubka 3 : 0. Domácí vzápětí po standartní situaci snížili, ale po první využité přesilovce v zápase a následné skvělé spolupráci s Milanem Koubkem to byl dvakrát Jura Unzeitig, který zvýšil na 5 : 1. Domácím se podařilo na konci první třetiny snížit z trestného střílení na 2 : 5 z jejich pohledu a s tímto skóre se šlo do kabin.

Druhou třetinu jsme začali opět výborně a už po devatenácti vteřinách zvýšil Petr Lesák na 6 : 2 pro náš tým. Od této chvíle se hrálo nahoru dolů a zapotili se především oba gólmani. Domácí brzy snížili na rozdíl tří branek a v naší následné přesilovce dokonce na 4 : 6, když nám po výhozu domácího gólmana  utekl Michael Souček a v samostatném úniku nezaváhal. Naštěstí jsme ještě v téže přesilovce dokázali opět zvýšit, když se trefil Adam Kobr. V polovině utkání jsme dostali možnost další přesilové hry a i tentokrát jsme dokázali naši parádní disciplínu proměnit v branku, když si na přihrávku Petra Lesáka naběhl Milan Koubek a s přehledem zavěsil. Druhá polovina této třetiny byla ve znamení zvýšené snahy domácího celku, hráči Hradce byli více na míčku a několikrát bylo kolem naší branky celkem horko. Václav Musel v naší brance však prokazoval svoje kvality a několikrát nás skvělými zákroky podržel. Skóre se do konce třetiny měnilo ještě třikrát, domácí snížili na 5 : 8, následně Petr Lesák využil famózní talířovku od Adama Kobra a zvýšil na 5 : 9, ale poslední se v této třetině radovali domácí po brance na 6 : 9. Divoká třetina skončila po čtyřech brankách na obou stranách a dalo se tušit, že do třetí třetiny vstoupí domácí s totálním útokem a snahou něco se skóre udělat.

Náš tým však byl na toto velmi dobře připraven a neustálým napadáním rozehrávky domácích jsme hráče Hradce prakticky nepouštěli do žádných větších šancí. Hradečtí měli sice územní převahu a tlačili se před naši branku, jejich snaha ale narážela na dobře organizovanou obranu našeho týmu. Přesto se domácím podařilo v 53. minutě snížit po nahození před branku a nešťastné teči jednoho z bránících hráčů, to bylo ale od domácích v tomto zápase vše. O minutu později jsme dostali možnost další přesilové hry, ve které předvedl Adam Kobr, že je nejen skvělý snajpr, ale také – aktuálně velmi oblíbené slovo v naší kabině – výborný playmaker a dokonalou přihrávkou našel Juru Unzeitiga, který s přehledem zametl míček do branky a svým čtvrtým gólem podtrhl dnešní parádní výkon. 7 : 10 a bylo rozhodnuto, zbytek utkání už se jenom dohrával, byť se domácí ještě snažili dlouhou power play, umocněnou ještě naším oslabením o vyloučeného hráče, s výsledkem něco udělat. Neudělali a byl to naopak Libor Knypl, který vypíchl míček při rozehrávce soupeře a do prázdné branky dal výsledku utkání konečnou podobu 11 : 7.

Celému týmu patří pochvala za výborně odpracované utkání proti velmi silnému soupeři. Hradeckým sice začátek soutěže nevyšel podle jejich představ, ale není pochyb o tom, že je to silný celek a zcela jistě se bude postupně dostávat v tabulce nahoru. Tím spíše je dnešní výsledek velmi cenný a předvedený výkon i přístup všech našich hráčů je cennou devizou do dalších bojů. A zároveň je i nejlepší pozvánkou pro naše fanoušky na následující utkání, které hrajeme netradičně už v pátek 8.10. 2021 od 19.30 hod., kdy přivítáme v naší hale tým FBC Mohelnice. V případě vítězství v tomto utkání se posuneme na první příčku divizní tabulky a to už stojí za to být u toho ! 

 

 

FbC Hradec Králové  :  FTC Vysoké Mýto

7   :   11  (2 : 5, 4 : 4, 1 : 2)

Sportovní hala Předměřice n. Labem

sobota 2.10. 2021, 18:30 hod.

 

Jiří Unzeitig 4 + 2, Petr Lesák 2 + 1, Adam Kobr 1 + 2, Milan Koubek 2 + 1, Libor Knypl 1 + 1, David Vaňásek 0 + 1, Tomáš Vítek 0 + 1, Vojtěch Pavlák 1 + 0.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Kancelář
Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 43400
Posledních 30 dnů: 258 | Posledních 7 dnů: 37 | Poslední den: 1

© 2023 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne