FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Muži zahájili nový divizní ročník úspěšně !

Nová divizní sezóna je tu a s ní je před námi i porce 22 utkání v základní části soutěže. Pro náš A tým mužů vše začalo tuto neděli, kdy jsme zajížděli do Třebíče a po solidním výkonu zejména ve druhé a třetí třetině odvážíme z Vysočiny tři body.

Snipers Třebíč „B“ – FTC Vysoké Mýto 4 : 8 (2 : 2, 2 : 2, 0 : 4)

Divize mužů, 1. kolo, 13.9. 2020 od 17.00 hod., Sportovní hala v Třebíči

K prvnímu diviznímu utkání letošní sezóny zajížděli naši muži v neděli 13.9. 2020 do Třebíče, kde jsme se od 17.00 hod. utkali s béčkem místních Snipers. Začátek zápasu nám příliš nevyšel a už v čase 3:37 jsme prohrávali 0 : 2. Tento stav částečně probudil náš tým z letargie, ale stále to ještě nebylo ono. Měli jsme sice míček více ve své moci, ale domácí po našich nepřesnostech stále hrozili a Václav Musel v brance několikrát náš tým podržel. Postupem času jsme se zklidnili na rozehrávce a začali jsme si vytvářet i šance. V polovině první třetiny snížil Adam Kobr svým prvním gólem na 1 : 2 a v polovině 14. minuty těsně před vypršením naší přesilovky se Adam po přihrávce Libora Knypla trefil podruhé a bylo srovnáno. Za tohoto stavu odešli hráči obou týmů do kabiny a bylo na první pohled zřejmé, který tým je s průběžným stavem spokojenější.

Druhé dějství začalo bohužel stejně, jako to první a z náhodné akce domácích jsme opět inkasovali. Nicméně obraz hry se oproti prvnímu dějství rapidně změnil, náš tým zcela ovládl hru a domácímu výbornému gólmanovi Matěji Abrahamovi začala slušná šichta. Vypracovávali jsme si řadu šancí, ale koncovka byla i díky skvělým zákrokům domácího gólmana stále málo produktivní. Přesto jsme dokázali v 35. a v 37. minutě zkompletovaným hattrickem Adama Kobra a brankou Milana Koubka otočit skóre v náš prospěch. Bohužel, domácí se o minutu na to dostali před naši branku a bylo to 4 : 4. Dvě třetiny tedy o vítězi nerozhodly a vše se mělo vyřešit ve třetině třetí.

A také se vyřešilo ! Třetí třetiny jsou letos parádní disciplínou našeho týmu a nejinak tomu bylo i tentokrát. Velký tlak a množství střel na branku konečně začalo nést svoje ovoce v podobě gólů v soupeřově síti. V 48. a 52. minutě se trefil bombarďák z Dvořiska Radim Jiráský, když mu na obě branky přihrál Josef Mikulecký, hrající svůj první soutěžní zápas za áčko. Pepa sice o pár minut později prodal u mantinelu svoje kilogramy tak, že z toho byly dvě minuty na trestné lavici a jedna z posledních šancí domácích něco s výsledkem ještě udělat, ale tuto hrozbu jsme si pohlídali. V 58. minutě našel Jura Unzeitig Tomáše Janiše a náš týdžej nezaváhal a definitivně poslal body do Vysokého Mýta. Závěrem ještě vyšperkoval svůj výborný výkon Radim Jiráský, který parádně namazal Víťovi Jakubcovi, jenž osmým gólem uzavřel skóre zápasu.

Vítězství našeho celku bylo zasloužené, kromě první třetiny, která byla z naší strany zbytečně nervózní a nepřesná, jsme byli lepším týmem a při trochu lepší koncovce mohlo být skóre v náš prospěch i výraznější. Za zmínku stojí vedle výkonu již tradičních opor i výkon nového hráče v našem týmu – Radka Mareše. Radek k nám přišel na hostování z týmu Orel Přelouč a pokud bude předvádět takové výkony, jako v neděli v Třebíči, tak bude podle očekávání velkou posilou !

Další utkání hrajeme v sobotu 19.9. 2020 od 20.00 hod., kdy v domácí hale Domova mládeže přivítáme tým Hornets Brno, loňského vítěze naší divizní skupiny. A bude to zápas jako břitva, protože oba týmy jsou ve výborné formě, což potvrzují nejen tím, že oba v prvním kole uspěli za tři body, ale také svým postupem v Poháru Českého florbalu. Přijďte náš tým podpořit a společně pojďme za vítězstvím !