FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Rozhovor s kapitánem A-týmu

Rozhovor s kapitánem A-týmu

Bodově se moc neprosazuje a když, tak nahrávkou spoluhráči. Když už nějaký gól dá, oslavy probíhají po celý týden. Ovšem v obraně je jeden z nejdůležitějších pilířů. Hráč, který bez problému odzbrojí o dvě hlavy většího a dva pytle cementu těžšího protivníka. Jedinec, který do haly proklouzne potichu a nenápadně a potom co nasadí dres se mění ve vůdčí osobu celého týmu. Tenhle člověk se jmenuje Tomáš "Tomík" Vítek, číslo 15 a my se ho zeptali na pár otázek:

Ahoj, všichni tě nejspíš znají, ale přeci pro lidi kteří ne, mohl by ses nám představit?

Ahoj, je mi 20 let, bydlím ve Vysokém Mýtě a momentálně dokončuji druhý ročník na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně.

Zbývá Ti nějaký čas na tvé koníčky?

Díky škole a florbalu toho času opravdu moc není, ale když nějaké volné chvíle mám, rád sleduju v podstatě všechny druhy sportů, jezdím na kole a samozřejmě trávím čas s kamarády.

Jaké byly tvoje florbalové začátky, jak ses k florbalu jako takovému vůbec dostal?

S něčím, co vzdáleně připomíná dnešní florbal, jsem začal už ve druhé třídě v zájmovém kroužku. V té době tento sport téměř nikdo neznal a lákalo mě vyzkoušet něco nového. Scházeli jsme se jednou týdně v malé tělocvičně s vybavením, se kterým by nás dnes už možná ani nepustili do zápasu. Za opravdový začátek ale považuji až rok 2010, kdy se FTC poprvé otevřelo i pro mládež. Jednalo se sice pouze o kategorii starších žáků, takže jsem kvůli svému nízkému věku často potkával na hřišti kluky o tři roky starší a stejný počet hlav větší, ale i tak mě to nesmírně bavilo.

Od dob tvých začátků uběhl nějaký čas a ty jsi byl zvolen kapitánem mužského A-týmu v předčasně ukončené sezóně, můžeš nám povědět jak ses cítil i s ohledem na to kde se tým právě nacházel?

Začátek minulé sezóny nám vůbec nevyšel – místo myšlenek na play-up jsme se nacházeli na sestupových pozicích a bylo jasné, že se musí urychleně něco změnit hlavně na našem přístupu k utkáním. Všichni hráči v tu chvíli cítili to samé - zodpovědnost vůči celému klubu a především odhodlání dostat se zpět na pozice, které jsme si před sezónou vytyčili

Byl jsi kapitánem i v juniorském týmu, jaké jsou největší rozdíly oproti mužům?

Juniorský florbal se od vyšších mužských soutěží liší zejména mnohem menším důrazem na taktiku – zápasy většinou rozhodují individuální dovednosti a touha po vítězství. Naproti tomu v dospělém florbale je nutné rozlišit momenty, kdy je potřeba tým „nakopnout“ klidně i použitím ostřejších slov a kdy naopak spíše uklidnit situaci, soustředit se pouze na svoji hru a dodržování taktických pokynů.

Jak bys zhodnotil uplynulou sezónu?

Jak už jsem zmiňoval, začátek stál vyloženě za… nic. Postupně se však náš tým začal výsledkově a především herně zvedat. Obrovským přínosem byl příchod Milana Koubka staršího, trenéra s dlouholetými extraligovými zkušenostmi, který nám ukázal úplně nové florbalové obzory – třeba to, že gól se dá vstřelit i jednoduše a počítají se i ty, které nepadnou do prázdné branky. Zvládli jsme několik téměř infarktových zápasů a dosáhli i na vytoužené play-up. Zde jsme bohužel po úchvatné sérii pěti vyrovnaných zápasů nakonec podlehli favorizovanému Šumperku, který si předtím v celé základní části připsal jedinou porážku. Celkově hodnotím sezónu pozitivně, dokázali jsme sobě a doufám
i fanouškům, že florbal hrát umíme a věřím, že zkušenosti z těžkých zápasů se nám v dalších letech budou hodit.

Co plánuješ, jaké jsou tvé osobní cíle v nové sezóně?

Chtěl bych se samozřejmě posunout ve florbalových dovednostech a plnit svou funkci tak, jak si tento skvělý tým zaslouží.

A jaké máš týmové očekávání na sezónu 20/21?

Očekávání nemůžou být jiná než se opět poprat o postup do Národní ligy!

Muži za sebou mají první část letní přípravy, co bys k ní řekl jako kapitán?

Úvodní část přípravy byla jako každý rok opravdu výživná a nebyla nouze o tréninky, po kterých byla chůze po schodech noční můrou ještě několik dalších dní. Dobře si však uvědomujeme, že bez kvalitní fyzické kondice se vyhrávat nedá a všichni zúčastnění hráči odmakali tréninky na maximum, za což zaslouží velké uznání. Pouze docházka by mohla být o něco vyšší, ale z velké části je to důsledek posunutého harmonogramu většiny studentů v našem týmu, kteří se kvůli školním povinnostem nemohli všech tréninků účastnit.

Jaká je podle tebe nálada v týmu před začátkem sezóny?

Nálada je jako vždy skvělá a všichni se po mimořádně dlouhé pauze už nemůžeme dočkat, až se opět dostaneme do zápasového tempa!

Děkuji Ti, na závěr bych Tě poprosil o pár slov, rad pro mladíky z našeho klubu:

Mám opravdu radost, když vidím, jak se za pár let náš klub posunul (nejen) co se týče výchovy mladých talentů. Kluci i holky předvádí ve svých kategoriích neskutečné výkony a pravidelně poráží týmy z velkých krajských měst, což je něco, o čem se nám v jejich letech mohlo jenom zdát. Proto bych jim chtěl popřát, ať je florbal baví čím dál víc a hlavně ať u něj co nejdéle vydrží, protože nastupovat k zápasu s plnou halou našich fantastických diváků v zádech je něco, za co stojí překonat všechny neúspěchy, které za svou kariéru potkají.

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 33292
Posledních 30 dnů: 815 | Posledních 7 dnů: 169 | Poslední den: 8

© 2021 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne