FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Malé ohlédnutí za uplynulou sezónou.

Malé ohlédnutí za uplynulou sezónou.

Vážení příznivci FTC, po postupném uvolňování vládních opatření, se i sportovní život v našem oddílu pomalu vrací k normálu a od pondělí 25.5. se rozbíhají venkovní tréninky napříč všemi kategoriemi. Uplynulá sezóna nám sice přinesla spoustu radosti ze sportovních výsledků našich družstev, na druhou stranu ale zůstaly velké rozpaky nad nedohranou sezónou. Chtěl bych se ještě k této uplynulé sezóně vrátit v krátkém zhodnocení.

Jednoznačnou třešinkou na našem pomyslném FTC dortu byla účast mužského A týmu v play-up a tedy v bojích o postup do Národní ligy. Všichni, kdo jste měli možnost vidět některý z pěti zápasů s Fbc Asper Šumperk, jste si, věřím, užili opravdu krásné a vyrovnané zápasy, úžasnou atmosféru zaplněných hal v obou městech, zkrátka zápasy, pro které stojí za to se florbalu věnovat a sledovat jej. Po rozpačitém začátku sezony a přijatých změnách v realizačním týmu se naše áčko zvedlo k parádním výkonům a svou stíhací jízdu zakončilo na konečném třetím místě tabulky divize D a následně již zmíněnou sérií se Šumperkem. Velké poděkování patří všem, kteří se na tomto výsledku jakkoliv podíleli a hlavně také našim úžasným fanouškům, kteří patří jednoznačně k nejlepším v celém českém florbalovém světě. Sportovní cíle A týmu pro následující sezonu jsou celkem jasné a nemůžou být jiné – probojovat se do play-up a znovu se poprat o postup do Národní ligy, kterou si naši fanoušci rozhodně zaslouží. 


FTC ovšem není zdaleka jen o A týmu, to jen ten vrchol, kam se snad všichni naši hráči chtějí dostat, což rozhodně není nemožné, jak je jasně vidět z výsledků našich dalších kategorií.


B tým v Pardubické lize do poslední chvíle bojoval o postup do nejvyšší regionální soutěže. Jestli se to nakonec podařilo v nedohrané soutěži se ukáže v nejbližší době, kdy se budou formovat soutěže pro následující sezónu.
Junioři vyhráli 2. ligu juniorů, ve které celou sezonu jasně dominovali. Až poslední zápasy je připravily o body, a to hlavně díky velmi poslepované sestavě. Každopádně celou sezonu zářili a na domácí zápasy dokázali svými výbornými výkony přilákat do hlediště naší haly spoustu fanoušků.
Dorostenci také vyhráli svoji soutěž, 2. ligu dorostenců. Na rozdíl od juniorů nebyla dominace našeho týmu v soutěži tak výrazná, ne všechny zápasy se vydařily podle představ hráčů a realizačního týmu, kluci se však dokázali vždy semknout a makat pro tým, což je to nejdůležitější a tento přístup přinesl i zasloužený úspěch našich dorostenců.
Starší žáci už druhý rok po sobě celou sezonu opanovali 1. výkonnostní koš Ligy starších žáků a celou dobu tak měli možnost měřit síly s nejlepšími kluby v regionu z Pardubic, Hradce Králové nebo z Náchoda.
Mladší žáci zvládli odehrát dokonce dvě soutěže najednou, Ligu mladších žáků 5+1 a Pardubickou ligu mladších žáků 3+1. V těchto kategoriích se dlouhodobé tabulky nevedou, cílem je všeobecný sportovní rozvoj a také to, aby si mladí hráči sezonu užili. Což se také stalo a naši žáci už se těší na další zápasy v nastávající sezóně.
Kategorie elévů a přípravky, kde jsme na začátku sezony bojovali s velmi malým počtem hráčů, se v průběhu roku naplnily, a i naši nejmladší hráči dokázali odehrát spoustu parádních zápasů v Pardubickém přeboru elévů, resp. Pardubické lize přípravek a nasbírat spoustu zážitků. Na naše nejmenší byla radost se dívat, a i pro ně byl největší odměnou potlesk přítomných diváků.
FTC ovšem již několik let reprezentují i dámy.
Starší žákyně v minimálním počtu dlouho bojovaly o první místo v Lize starších žákyň, a nakonec se jim to v přepočtené tabulce soutěže i podařilo. A nutno poznamenat, že zcela zaslouženě, protože jejich hra patřila rozhodně k tomu nejlepšímu v soutěži.
Dorostenky ve své první sezoně s jistotou držely, a nakonec i udržely druhou příčku v tabulce 1. ligy dorostenek. Předváděly atraktivní hru a makaly vždycky až do konce. Výkony našich děvčat, ale zejména přístup a nasazení, jsou velkým příslibem do dalších sezón.
Juniorky se v 2. lize juniorek pomalu rozjížděly, aby v druhé polovině soutěže předváděly velmi solidní výkony, které přinesly i výsledky. Bohužel, předčasné ukončení sezony už děvčatům nedovolilo navázat na zlepšené výkony z posledních turnajů.
Důležité ale zůstává, že všechny dámské týmy dokázaly spolu vytvořit parádní partu, vzájemně se podporovat, fandit si, a k tomu všemu se ještě bavit florbalem.

Nejen díky všem výše uvedeným řádkům se už v klubu moc těšíme na novou sezonu. Víme, kde nás v uplynulé sezóně trochu tlačila bota, poučíme se z toho a budeme dál všichni bojovat za FTC!!!
Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem trenérům, kteří nám věnují svůj čas, všem hráčkám a hráčům, kteří nás celý rok reprezentují nejen na úrovni našeho klubu, všem partnerům, bez kterých bychom si tento sport nemohli dovolit a Vám všem, našim skvělým a věrným fanouškům. 
JOIN FORCES

Za vedení FTC
Aleš Dejdar
 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Givova Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE INTERGAS BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Kaštánkovo sušené maso NK Brno s.r.o. KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 29303
Posledních 30 dnů: 1249 | Posledních 7 dnů: 309 | Poslední den: 28

© 2020 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne