FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ženy berou dvě výhry !!!

Ženy vstoupily o víkendu do své třetí sezony v 1.lize. Hned na začátek jsme měli velmi těžký los, našeho loňského čtvrtfinálového soupeře Aligators Šitbořice.

V prvních dvou třetinách se hrál velmi pěkný a pro nás příznivý florbal, kdy jsme si kvalitní a důraznou hrou vypracovali náskok ve skore až na 6:3. Před třetí třetinou jsme tedy neměli důvod nějak panikařit a strachovat se o výsledek. Florbal je však hra nevyzpytatelná, a proto ho mají lidé rádi. Vstup do třetí třetiny se našemu týmu absolutně nevydařil a během prvních čtyř minut jsme o slibný náskok přišli. V polovině třetiny se soupeř ujal dokonce vedení a začalo neskutečné drama. Téměř po minutě se nám podařilo vyrovnat, bohužel vyrovnané skore opět vydrželo asi minutu, když jsme si dokonce dali vlastní gol a soupeř znovu vedl. Tři minuty před koncem se nám podařilo důslednou a důraznou hrou okolo soupeřovi branky vyrovnat a skore 8:8 vydrželo až do konce.

Šlo se tedy do prodloužení. V něm oba týmy hrály daleko zodpovědněji, méně se napadalo a nikdo nechtěl udělat chybu. Viděli jsme velmi opatrnou hru na obou stranách a téměř žádné golové příležitosti. Po dobu prodloužení se tedy nic nestalo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Vyměnili jsme golmanky, určili nájezdníky a šlo se na to. V prvních dvou sériích nebyl úspěšný nikdo. V poslední třetí serii jako první vyrazila naše hráčka a konečně suveréně proměnila. A čekalo se na soupeře, pokud by neproměnil, vyhráli jsme. A přesně to se po par vteřinách stalo, hostující hráčka nezvládla forhendový blafák a mohlo se slavit.

Vzhledem k průběhu utkání bylo trochu zklamání z výsledku, hlavně tedy tréner rozhodně nejásal, nakonec však převládl pocit spokojenosti s vyhraným zápasem a hlavně, jsme se po tom obratu nesložili. Ještě zbývá jedno velké poděkování a to je pro domácí publikum. S takovou podporou v zádech snad ani nejde prohrát, děkujeme moc, přišlo vás skoro 150. Takovou návštevu nemají ani nekteré zápasy v nejvyšších soutěžích. Děkujeme a moc si toho vážíme.

Naše goly: Minářová Kl. 2x, Minářová Kr. 2x, Foffová 2x, Svobodová, Juříková, rozhodující nájezd Svobodová

Naše sestava: Ondrová, Husarčíková - Prokešová, Foffová, Zahradníková, Suchomelová - Bekeová, Juříková, Svobodová, Minářová Kl., Minářová Kr., Pokorná, Smolová, Šedová, Poulová, Nádeníková

Druhý den ve 14. hodin jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu FBŠ Jihlava. V sestavě proběhla jediná změna a to konkrétně v brance. Po první třetině vše nasvědčovalo klidnému průběhu utkání. Ve druhé třetině jsme se ale nějak zasekli nebo nám zvlhnul střelecký prach. Začali jsem dobývat pevnost, ve které ještě doslova čarovala hostující brankářka. Poměr střel za zápas byl 33:9 což svědčí o mnohém. A když se ještě jedna ze soupeřových střel ujme... naštestí jsme nepolevili v obléhání hostující branky a 7 statečných na jihlavské straně v posledních pěti minutách kapitulovalo.

Jihlavskou pevnost jsme nakonec dobyli přesvědčivým výsledkem a s úsměvem na tvaři můžeme říct, že po prvním hracím víkendu vedeme svou soutěž :)

V dalším utkání zajíždíme na půdu Dobrušky a následné jedeme do Vsetína. Doma se představíme opět až 22.10. se stejným soupeřem FBŠ Jihlava.

Držte nám palce !!!

Naše goly: Minářová Kr. 2x, Minářová Kl. 2x, Poulová, Zahradníková, Juříková, Svobodová

Naše sestava: Husarčíková, Ondrová - Zahradníková, Suchomelová, Prokešová, Foffová - Minářová Kl., Pokorná, Minářová Kr., Bekeová, Juříková, Svobodová, Smolová, Šedová, Poulová, Nádeníková