FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko mužů porazilo Pacov 7 : 5 a vede tabulku divize

Lepší začátek sezóny jsme si nemohli přát. Naše áčko mužů zvládlo oba úvodní domácí zápasy a po dvou kolech jsme o skóre v čele tabulky divize "C". Utkání s Pacovem skončilo 7 : 5, po třetinách 1 : 1, 1 : 1, 5 : 3.

V rámci Florbalového víkendu jsme se v neděli od 17.30 utkali s týmem Pacovší Honzíci, loňským účastníkem divize, kde hráči Pacova skončili na čtvrtém místě. Už jenom z tohoto důvodu jsme věděli, že se jedná o silný tým, bez ohledu na jeho nepovedené vystoupení v Litomyšli v úvodním kole soutěže (4 : 9).

Od úvodní minuty se hrál vyrovnaný zápas s množstvím osobních soubojů a důrazem na obou stranách. Hosté vysoko napadali naše hráče a jejich aktivita přinesla úspěch v podobě vedoucí branky. Náš tým se ale rychle oklepal a postupně začínal mít převahu, která se projevila v množství šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Až v závěru první třetiny se k nevídanému sólu vydal David Šimáček a přesnou ranou do dolního rohu branky vyrovnal.

Po změně stran uběhlo pouhých 6 sekund a už jsme vedli po střele Adama Kobra. Stále se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, nás podržel výborný Venca Musel, ale i gólman hostů byl bezchybný a řadu šancí našich kluků pochytal. Třetina byla rozdrobena množstvím faulů, vyloučení a diskuzí s rozhodčími a opět v závěru třetiny padla branka, bohužel do naší sítě v přesilovce soupeře.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s jasným odhodláním urvat tři body za vítězství, nicméně v úvodu třetiny jsme museli ubránit přesilovku soupeře, kde opět svými zákroky vynikal Venca Musel v naší brance, který navíc chytil i trestné střílení soupeře. Přesto se Pacovským podařilo strhnout vedení na svoji stranu a v osmé minutě to bylo 2 : 3. Ještě v téže minutě vyrovnal Martin Kadavý na  3 : 3 a začal přestřelka, která musela 108 přítomných diváků v hale zvedat ze sedadel. Hrálo se nahoru dolů a přicházely i branky. Milan Koubek 4 : 3, po vyrovnání hostů Martin Kadavý 5 : 4 a po dalším srovnání stavu ze strany Pacova dal po akci Milana Koubka gól na 6 : 5 v čase 58:20 Václav Vilímek. Vítězství jsme v hektickém závěru již uhájili a 4 sekundy před koncem pečetil do prázdné brány na konečných 7 : 5 svým třetím gólem Martin Kadavý.

Dosáhli jsme cenného výsledku s velmi dobrým soupeřem a naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a vůli, s jakou šli za vítězstvím. Nesmírně si vážíme našich fanoušků, kteří opět skvěle naplnili halu a vytvořili pro oba týmy fantastickou atmosféru. Děkujeme moc a těšíme na další domácí zápasy našeho týmu, kterými budou v sobotu 21.10. 2017 od 20.00 duel s FBK Piráti Sokol Chrudim a v neděli 22.10. 2017 od 17.30 duel s TJ Centropen Dačice.