FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Dorostenky se opět představily doma!

V neděli 22.10. se představily na domácí půdě dorostenky, které čekal nelehký úkol, a to v podobě soupeřů Orel Přelouč a FbK TJ Svitavy.

"V prvním utkání nás čekala Přelouč, jež na tom i z pohledu statistik byla úplně stejně jako my, k zápasu holky přistoupily tedy velmi zodpovědně a celý zápas byl víceméně pod naší taktovkou. Byli jsme více na míčku, byli jsme nebezpečnější a musím vyzdvihnout hlavně skvělé návraty, na kterých si teď chceme zakládat. Dokráčeli jsme si tedy zaslouženě pro vítězství 7:0.
Ve druhém zápase nás čekal celek FbK TJ Svitavy, který na tomto turnaji zaznamenal již výhru proti Pardubicím. První třetina byla z naší strany, řekněme, poměrně slabá, bylo tam málo pohybu a celkově jsme se nemohli dostat přes bránící blok. Chyběla nám i kombinační hra, která naopak byla v prvním zápase hned od začátku. Do druhé třetiny jsme však vstoupili úplně jinak, kdy se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu. Momentálně si chceme nejvíce zakládat na udržení koncentrace v celém zápase, ta mohla právě naší gólmance Anežce zajistit čisté konto. Podobných chyb se chceme tedy do příštích zápasů vyvarovat.
Naopak nám šlo skvěle bránění v našem pásmu, dokázali jsme udržet balonek v soupeřově pásmu a od půlky zápasu jsme mohli také vidět pěknou kombinační hru.
Zapracovat chceme dále na trénování přesilovky, oslabení a dalších detailech, které chceme postupně aplikovat.
To, že se chceme poprat o nejvyšší příčky v soutěži stále platí.
Chtěl bych moc poděkovat všem rodičům a fanouškům, kteří přišli holky podpořit na domácí půdu.“