FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Shrnutí sezóny a plány starších žákyň!

Shrnutí sezóny a plány starších žákyň!

“Sezóna 2022/2023 pro nás dopadla nejlépe, jak mohla. Z celkem 28 zápasů naše konto čítá pouze jednu remízu, jinak samé výhry, to je opravdu úctyhodný výsledek. Do sezóny jsme vstupovali jako nováčci, proto nám nechyběl respekt k soupeřům a k celé lize. Ovšem již od prvních zápasů bylo, troufám si říct, všem jasné, že máme určitě na přední příčky, což se později potvrdilo. Některé z týmů byly blízko k tomu, nás porazit, také nás pěkně potrápily, ale holky pokaždé ukázaly týmového ducha a bojovaly za to, aby byly nejlepším týmem ligy. Do budoucna mají holky obrovský potenciál, tvrdě trénují a snaží se do hry přenášet přesně ty prvky, které trénujeme na trénincích, jako je sebevědomí při střelbě, herní kombinace a komunikace při hře. Holky tvoří skvělou partu, do které na konci letošní sezóny přivítaly nové posily. 

Již máme za sebou turnaj 5+1, který se konal 22. 4. a pořádal ho sekretariát HKaPA regionu ve spolupráci s naším klubem, tudíž jsme se mohli ukázat před domácími fanoušky. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. První zápas proti HAGA Pardubice probíhal přesně podle našich představ, dá se říct, že mu nic nechybělo. Ovšem to se nedá říct o zápasu proti FBC Letohrad, který jsme možná malinko podcenili. Letohrad hrál skvělý florbal, takže se holky o výhru musely opravdu porvat. V posledním zápase proti Jablonnému nás pořádně pozlobila produktivita a zápas neměl takový náboj, jako jsme zvyklí. Základní skupinu jsme tedy vyhráli a vrhli jsme se do vyřazovacích bojů, které jsme bohužel museli odehrát bez dvou našich hráček, které nemohly z osobních důvodů pokračovat v turnaji. V semifinále jsme se utkali se soupeřkami z FbK TJ Svitavy, které jsme jednoznačně porazili a postoupili do finále, kde na nás čekal tým IBK Hradec Králové. Na obou finalistech byla vidět únava a vyčerpání z celého dne, ale i tak měl zápas náboj finále, které nakonec skončilo v náš prospěch a my se mohli radovat z prvního místa. Pro holky to byla skvělá zkušenost do budoucna a my máme zase na čem stavět.

Dále jsme pozváni na přátelské utkání v rámci akce Dny florbalu v České Třebové a vyvrcholením naší sezóny bude Gufi cup, mezinárodní dívčí florbalový turnaj pořádaný klubem K1 Florbal Židenice, který se bude konat 19.-21.5. v Brně. Na tomto turnaji se potkáme i s týmy ze zahraničí, takže jedeme především nabrat nové zkušenosti a ukázat, že ve Vysokém Mýtě se florbal stále umí hrát a že patříme mezi ty lepší týmy v České republice.

Obrovský dík patří všem hráčkám za předvedené výkony v sezóně, také rodičům bych chtěl moc poděkovat za pomoc a podporu během celé sezóny. Za zmínku také stojí zastoupení většiny našich hráček v regionálním výběru, což mluví za vše. Obrovského úspěchu dosáhla Justýna Šigutová, která byla jako jedna ze tří hráček našeho regionu nominována na Kemp talentované mládeže - GU15 východ, který se bude konat v Otrokovicích. Nutno podotknout, že většina hráček tohoto výběru jsou zástupkyně elitních týmů, jako jsou například 1. SC Vítkovice, FBC Ostrava, Bulldogs Brno či FBS Olomouc, takže obrovská gratulace!
A my se těšíme na letní přípravu a příští sezónu!”
- trenér starších žákyň Josef Mikulecký

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

NÁBOR
Kancelář

Poslední zápas

FTC Vysoké Mýto
FBC Mohelnice
9:5
Podrobnosti

Ze světa sportu

Olympiáda dětí a mládeže startuje. Florbal zavítá…

Poslední týden před prázdninami patří Olympiádě dětí a mládeže (ODM), kterou v tomto roce hostí Jihočeský kraj. Jedním…

Champions Cup 2024/25: Kdy se bude hrát v Česku?

Mezinárodní florbalová federace (IFF) zveřejnila rozpis zápasů pro nadcházející sezonu Poháru mistrů. České týmy začnou…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 48084
Posledních 30 dnů: 199 | Posledních 7 dnů: 51 | Poslední den: 4

© 2024 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne