FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ženy za 6 bodů!

Máme za sebou další šestibodový víkend, tentokrát v Červené Vodě, kam ženy vyrazily v sobotu 18. 3. 2023 sehrát zápasy proti TJ Jablonné nad Orlicí a FBK Jičín POHODA TEAM B. Oba týmy se nachází na předních příčkách tabulky a v přechozích zápasech dokázaly náš tým pěkně potrápit.
V utkání proti Jablonnému se po necelé první půl minutě zápasu prosadila Denisa Peroutková, která si sama v naprostém klidu proběhla hřiště a dostala nás tak do vedení 1:0. Po dvou minutách sice protihráčky vyrovnaly, ale hra byla na obou stranách opravdu dost vyrovnaná. Byla k vidění spousta šancí, ale vše skončilo buď u obrany nebo v rukou brankářek. V 6. minutě střílí branku Andrea Šedová a vedení bylo opět na naší straně. Následně proběhly další šance obou týmů, kdy protihráčky střílely zejména z půlky hřiště a z naší strany zase vše končilo u tyček nebo za bránou. V 10. minutě jsme vybojovaly míček u naší brány, následovala přihrávka po mantinelech na Večeřovou, která přihrála na Řehůřkovou na střed, a ta střelila třetí gól. O dvě minuty později jsme měly přesilovou hru, která už od začátku nebyla podle našich představ. Nicméně jsme nepropadaly panice a přes Tamču Adámkovou na Lucii Večeřovou před bránou míček nakonec prošel a po dorážce jsme vstřelily čtvrtý gól. Do konce první třetiny Jablonné zvládlo snížit na rozdíl dvou branek, potom co mezi námi téměř sama prokličkovala jedna protihráčka.
Celkově konec první a začátek druhé třetiny se Jablonnému dařilo být více na míčku. Naštěstí ne na dlouho a v 19. minutě po vybojovaném míčku si sama Tamara Adámková proběhla hřiště a dostala nás do vedení 5:2. Protihráčky měly opravdu dost přesné přihrávky, a to jim také pomohlo ve 26. minutě, kdy míček po naprosto přesné přihrávce na hráčku před bránou skončil za zády naší gólmanky. Celkově mnohem více střel mělo Jablonné, ale Terka Černá v naší bráně předvedla parádní zákroky a dost nás podržela.
Poslední třetinu už jsme klasicky trošku přepnuly do stavu, že máme vyhráno a polevily jsme. Respektive jsme nebyly už tolik na míčku nebo dost nebojovaly o míček. To se samozřejmě jako vždy obrátilo proti nám a Jablonné snížilo na rozdíl pouze jednoho gólu. Do konce třetiny se stihla trefit ještě Míla Řehůřková po chybě gólmanky. Deset sekund před koncem protihráčky trefují ještě tyčku, ale za stavu 6:4 už bylo jasné, že 3 body bereme my.

Druhý zápas s Jičínem začal velmi klidně. Prvních pět minut se míček točil ze strany na stranu a ani na jedné straně nebyly skoro žádné šance. Během další minuty a půl už jsme vedly 2:0 po dvou gólech Denisy Peroutkové. Následovalo udělování trestů a bohužel oslabení pro nás, které jsme zvládly udržet a chvíli si i zahrát 4v4 po vyloučení protihráčky. Následnou přesilovou hru jsme ale proměnit tentokrát nezvládly, a to byla až do konce první třetiny jediná větší akce.
Druhou třetinu jsme byly rozhodně na míčku více my. Na naše poměry dost klidná hlava, a hlavně přesné přihrávky nás dostaly do vedení 3:0 po nahrávce Áji Šedové na Mílu Řehůřkovou. Hodně často jsme se dostávaly do přečíslení, ale zakončit do sítě pro nás bylo značně těžší. Po druhé třetině bylo skóre 3:0. V té třetí se Jičín maličko rozstřílel, ale většina střel skončila v rukou Terky Černé nebo mimo hřiště. Ve 36. minutě se Jičínu povedlo střelecky prosadit, ale byla to jediná akce, kterou za celý zápas zvládly. Dalo by se říct, že posledních pět minut bylo jasně v naší režii. Nejprve se trefila Andrea Šedová po nahrávce od Kateřiny Vaňáskové. Točily jsme se na balónku, dokud se nedostal do obrany k Nikče Dlouhé, která doslova úplně sama proběhla z obrany celé hřiště až před soupeřovu bránu a střelila 5. gól. O necelou půl minutu později si zaslouženě upravila skóre i Adéla Hübnerová na 6:1. Do konce třetiny chybělo pár sekund a my věděly, že z dnešních dvou povedených zápasů si odvezeme 6 bodů.