FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

FTC Vysoké Mýto vs Orel Rtyně v..

Datum a čas konání: 20.4.2024 10:30

Úspěšný domácí turnaj žen!

Úspěšný domácí turnaj žen!

V sobotu 4. 2. 2023 nás po delší pauze čekaly dva zápasy, a to hned v domácí hale. Z důvodu návaznosti na večerní derby mužů jsme mimořádně hrály odpolední zápasy.
První zápas jsme odehrály s FBC Trutnov (DTJ). Po tak dlouhé pauze bylo odhodlání vyhrát větší než kdy jindy, ovšem stejně v takové míře byla i nervozita z domácího prostředí. 
Již od začátku zápasu bylo jasné, že průběh zápasu nebude vůbec lehký. Zaskočení jejich hrou nás stálo gól, který po dvou minutách dostal Trutnov do vedení. Následně byla hra vcelku vyrovnaná a na obou stranách jsme mohli zaznamenat i pěkné kombinace, které tak vytvářely nadějné šance. V sedmé minutě jsme měly možnost výhody, a to v podobě přesilové hry, která je naší silnou stránkou, neboť se málokdy stane, že ji neproměníme. Po necelé půl minutě se trefila Kateřina Vaňásková a bylo vyrovnáno. Ač jsme byly na balonku více my, tak průběh konce třetiny už nenabídnul žádné větší šance.
Na začátku druhé části se Trutnov dostal ke gólové šanci, nicméně jejich střela skončila v rukou naší gólmanky a o několik sekund později jsme po gólu Adély Hübnerové odskočily do vedení 2:1. Ovšem hra se začala klasicky přiostřovat a holky z Trutnova využily svou možnost vyrovnat z trestného střílení. Ve 23. minutě jsme si vzaly zpět vedení po skvělé akci Nikoly Dlouhé z obrany, která po pravém mantinelu přihrála dopředu na naši novou hráčku Karolínu Skulbaševskou, a ta si tak vstřelila svůj první gól za náš tým a poslala nás do vedení 3:2. Odskok o další branku zařídila Tamara Adámková po moc hezké kombinaci s Denisou Peroutkovou. Odskok o více gólů pro nás znamená klidnější hlavu a možná i pocit, že už nemusíme hrát tak tvrdě, čehož snad pokaždé protihráčky využijí. Tak se také stalo a Trutnov snížil na 3:4. V minutě a půl se událo opravdu hodně akcí, nicméně o devět sekund později jsme měly dvoubrankové vedení po gólu Krškové zpět.
Do třetí třetiny jsme vstoupily ještě s chvilkovým oslabením, které jsme zvládly naprosto skvěle ubránit. Hra měla opravdu dobré tempo a bylo vidět i spousta šancí na obou stranách, které však nepřinesly úspěšná zakončení. Ve 42. minutě jsme měly další přesilovku, což pro nás znamenalo jako další téměř jistý gól. Jak jsme si myslely, tak se taky stalo a využily jsme přesilovku po nahrávce od Adámkové na Večeřovou na středu. Trutnov ještě 17 sekund před koncem stihl snížit svou ztrátu na 4:6, ale bohužel pro protihráčky bylo toto skóre už konečné a my si vzaly naše zasloužené 3 body. 

Druhý zápas jsme od 17:00 hodin hrály s FBC Dobruška – Dobré B. V tomto utkání jsme již na začátku neměly ani malé tušení, jaká by se hra mohla vyvíjet. Protihráček bylo oproti nám velmi málo a my se opět, jak máme ve zvyku, nesměly přizpůsobit jejich tempu. Hodně jsme se držely v útočném pásmu a držely míček na svých florbalkách. V šesté minutě se z obrany dostala dopředu Renée Hozáková, která krásnou střelou do levého horního rohu dostala náš tým do vedení a odstartovala tak sérii 11 vstřelených gólů. O půl minuty později střílí svůj gól Kateřina Vaňásková, kterou si našla na středu Andrea Šedová. Stále jsme se držely více na jejich polovině, balónek nám občas sklouzl a hra se přesunula i na druhou stranu hřiště, nicméně obrana si bez problému vždy skvěle poradila. Další gól jsme daly ve 12 minutě po střele Karolíny Skulbaševské. Oslabení neminulo ani Dobrušku a naše klasická přesilovková pětice nezklamala ani tentokrát a po stejné akci jako v prvním zápase, kdy si Adámková našla na středu Večeřovou, jsme odskočily do vedení 4:0. 
Ve druhé části jsme navázaly na první třetinu, ačkoliv z počátku trošku v uvolněnějším tempu, což nás po pěti minutách stálo gól. Byla to pro nás jakási pomyslná facka a impuls, abychom se probraly a začaly opět hrát v tempu. Góly Áji Šedové, Kateřiny Vaňáskové, Adély Hübnerové, krásnou kličkou z trestného střílení Tamary Adámkové a ještě jedním a zároveň druhým gólem Karolíny Skulbaševské v tomto zápase, nás během zbývajících deseti minut dostaly do vedení 9:1. Nálada byla rozhodně pozitivnější než na lavičce protihráček, které skrze jejich vyčerpání chtěly ať už zápas skončí. 
Třetí třetinu jsme stále pokračovaly ve stejném tempu. Opět proběhla spousta šancí na obou stranách, ale využily je pouze protihráčky a ve 33. minutě snížily brankový rozdíl na 2:9. Na všechny góly jsme v obou zápasech dnes odpovídaly velmi rychle a o dvě minuty později si Áďa Hübnerová našla Áju Šedovou, která střílí náš 10. gól v tomto zápase. Do konce se ještě trefila Kateřina Vaňásková, která tak završila svůj dnešní hattrick. Zbývalo pár minut a my už jen chtěly v klidu dohrát a za ničím se už nehnat. Konečné skóre bylo 11:2 a my si tak z dlouho očekávané soboty vzaly plný počet bodů.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

NÁBOR
Kancelář

Poslední zápas

FTC Vysoké Mýto
HAGA Ladies Pardubice
5:2
Podrobnosti

Ze světa sportu

Bolka hlásí první posilu. Ofenzivu Středočechů…

Jen dva dny po BigBoard Superfinále, které skončilo pro Mladou Boleslav ziskem stříbrných medailí, ohlásil celek z…

Z Gattnara se stane aligátor! Vítkovická hvězda…

Nejproduktivnější rytíř této sezony Martin Gattnar opouští Livesport Superligu a přesouvá se do Švýcarska, kde oblékne…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 47694
Posledních 30 dnů: 370 | Posledních 7 dnů: 74 | Poslední den: 9

© 2024 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne