FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

V České Třebové rozhodlo až prodloužení!

K devatenáctému kolu Divize D zajížděli naši muži 28. 1. 2023 do nedaleké České Třebové, kde se od 18.00 hod. ve sportovní hale Na Skalce utkali s domácími FbK Orlicko-Třebovsko.
Začátek zápasu se hráčům FTC vůbec nepodařil, již v 6. minutě prohrávali 0:2. Tento stav ale netrval dlouho a v následující minutě dostali naši hráči první výhodu přesilové hry, která byla ještě čtyři vteřiny poté znásobena na přesilovou hru 5na3. Obě zvýhodnění dokázali hráči FTC postupně využít, nejprve ještě v 7. minutě zakončil kombinaci Petr Lesák a v 8. minutě využili naši hráči i druhou přesilovku. Na 2:2 vyrovnával Adam Kobr. V 15. minutě přidal Adam Kobr svůj druhý gól v zápase a otočil stav utkání. Domácí však přišli s rychlou odpovědí a již po dvou minutách vyrovnali na 3:3. V 17. minutě dostali možnost první přesilové hry i domácí, tu také využili. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 4:3 pro domácí Orlicko-Třebovsko.
Na první gól druhé třetiny se čekalo až do 27. minuty, kdy Adam Kobr svým třetím gólem v utkání vyrovnal stav zápasu. Domácí s reakcí ale opět dlouho nečekali a ve 29. minutě vstřelili gól na 5:4. Vyrovnání FTC na sebe také nenechalo dlouho čekat a přečíslení využil Vojta Pavlák. Ve 33. minutě otočil stav utkání Marek Cifra a zařídil tak vedení FTC 6:5. Ve 36. minutě dostali ještě domácí možnost přesilové hry, kterou však naši hráči bez problémů ubránili, druhá třetina tak skončila 6:5.
Začátek třetí třetiny vyšel lépe domácímu OT, které vyrovnávalo již po pěti vteřinách na 6:6. Ve 42. minutě bylo po faulu na hostujícího hráče nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Vojta Novák, ale neproměnil. Ve 43. minutě si vzali vedení na svoji stranu opět domácí – 7:6. O minutu později ovšem vyrovnal skvělou individuální akcí Libor Knypl a ve 49. minutě dostali naši hráči třetí možnost přesilové hry v utkání, která tentokrát zůstala nevyužita. V 53. minutě vstřelil Adam Kobr již čtvrtý gól v utkání – 7:8. Do konce utkání se už téměř nehrálo v plném počtu. Nejprve vyloučení FTC, které oslabení znovu bez problémů zvládlo, poté vyloučení OT, které oslabení také zvládlo. Bohužel v 58. minutě byli vyloučeni ve stejném čase dva hráči FTC a přišla přesilovka 5na3 tentokrát pro domácí OT, které ji dokázalo využít ještě v téže minutě a poslalo tak zápas za stavu 8:8 do prodloužení.
V prodloužení jsme sledovali šance na obou stranách, ale šťastnější byl nakonec tým domácích, který tak zvítězil v zápase 9:8 v prodloužení.
Náš tým se za svůj předvedený výkon rozhodně nemusí stydět. Utkání bylo ve skvělém tempu a zároveň také velmi tvrdé. Domácím nakonec přispěla i dávka štěstí, ale to ke sportu patří.
Přijďte nás podpořit tuto sobotu 4. 2. 2023 od 19.30 hod., vyzveme v domácí hale Florbal Litomyšl a čeká nás tak divizní derby!