Příští zápas

FTC Vysoké Mýto vs Orel Rtyně v..

Datum a čas konání: 20.4.2024 10:30

Ženy v Rokytnici vybojovaly 4 body!

V sobotu 10. 12. 2022 jsme se vydaly odehrát zápasy do Rokytnice v Orlických horách. První utkání od 11.30 jsme nastoupily proti holkám z IBK Hradec Králové B. Jely jsme v menším počtu, proto obavy z únavy byly trochu větší než obvykle. Od začátku zápasu jsme měly míček na hokejkách více my a již ve 3. minutě jsme se dostaly do vedení po gólu Denči Peroutkové. Z důvodu špatného střídání soupeřek jsme měly výhodu dvou přesilových her, které jsme dokázaly využít a odskočit tak na rozdíl tří gólů, konkrétně po gólech Lucie Večeřové a Áji Šedové. Na začátku druhé třetiny nás začal Hradec dotahovat a kvůli našim drobným chybám v obraně snížil skóre na dvoubrankový rozdíl. Naštěstí jsme se dokázaly uklidnit a pokračovat ve hře jako v první třetině. Proběhlo pár změn v rozložení hráček na hřišti, všechno si sedlo jak mělo a my dohrály druhou část už celkem v poklidu. V poslední třetině jsme už holky z Hradce pomalu nepustily na naši obrannou polovinu, ale zároveň jsme potřebovaly šetřit síly na druhý zápas, který jsme hrály hned poté. Podařilo se nám ještě výšit rozdíl branek po dvou souhrách Áji Šedové a Lucie Večeřové na 5:2, což byl konečný výsledek a my tak ze zápasu s Hradcem bereme plný počet bodů.

Druhý zápas nás čekalo FbK TJ Svitavy. Na tento zápas se holky ze Svitav pravděpodobně hodně těšily z důvodu výsledku posledního utkání, kdy jsme si z Červené Vody odvezly z vzájemného zápasu 3 body. Bylo jasné, že jim nic nedáme zadarmo a jen si tímto dalším zápasem potvrdíme předešlou výhru. Od první třetiny byl zápas vyhrocený. Ve 3. minutě vedly Svitavy 1:0, ale chvilku na to jsme po skvělém výhozu Nikči Dlouhé z branky na Peroutkovou před bránou protihráček vyrovnaly na 1:1. Proběhlo pár vyloučení na obou stranách, a to i ve druhé třetině. Nicméně se nám podařilo po dalším přesném výhozu Dlouhé na Trnkovou dostat do vedení 2:1. Poslední třetinu se zdálo, že máme zápas kompletně pod kontrolou. Vedení jsme zvýšily na 4:1 po gólech Hübnerové a Peroutkové. Po těchto vstřelených brankách začalo být posledních deset minut zápasu plných naprosto zbytečných a dost často i nesmyslných faulů na náš tým, čehož Svitavy využily a neodpustily si i několik slovních poznámek. Samozřejmě jsme se nechtěly nechat rozhodit a chtěly jsme hrát hlavně férově. Svitavy necelou minutu před koncem vyrovnaly, čímž se atmosféra stala ještě více napjatou. Zvládly jsme skóre už takto udržet a jsme rády, že jsme Svitavám daly v sobotu pouze jeden bod, který rozhodně neměly zadarmo.