Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Sobotní zápasy starších žáků a žen

STARŠÍ ŽÁCI

Asi po měsíční pauze jsme se vydali ke čtyřem zápasům do sportovní haly v Hořicích. Z Hořic jsme si přivezli dvě výhry a dvě prohry. Úvodní zápas se nám velice podařil, prosadily se všechny tři lajny a díky tomu jsme porazili Sokoli Pardubice v poměru 4:1. Ve druhém zápase proti Rtyni jsme bohužel obdržely dva zbytečné góly, na ně se nám ale později podařilo ještě odpovědět. Poté soupeř vstřelil třetí gól, naneštěstí vyrovnání již bylo nad naše síly a zápas tedy skončil 2:3. Třetí utkání bylo z našeho pohledu úplně nejhorší, nefungovalo nám vůbec nic, nedokázali jsme si nahrát ani vstřelit gól, Sion tedy zvítězil 4:0. Do čtvrtého zápasu jsme udělali změny v sestavě a promluvili k týmu, nový impuls se projevil a na hřišti byl tým k nepoznání, velkou bojovností a nasazením se nám poslední zápas proti Poličce podařilo vyhrát 1:0.
Největším problémem s výjimkou prvního zápasu byla hra na míčku, klid v koncovce a také nedůraz před naší i soupeřovou brankou. Pochvala týmu patří za poslední zápas, ve kterém jsme ukázali bojovnost a chuť zvítězit. Do příštího domácího turnaje zapracujeme na slabinách, abychom před našimi fanoušky předvedli daleko lepší výkon. Děkujeme za výpomoc mladším žákům a starším žákyním. - asistent trenéra Pavel Barák

ŽENY

V sobotu 26. 11. 2022 se ženy vydaly co nedaleké Skutče sehrát zápasy s týmy FbC Skuteč a SK Spartak Slatiňany.
První zápas jsme odehrály s FbC Skuteč, který od první minuty vypadal dost vyrovnaně a ani jeden tým nepředvedl žádnou zajímavější situaci. V první třetině se nám podařilo prosadit pouze jednou a do druhé třetiny jsme tak vstupovaly za stavu 1:0 po gólu Peroutkové. Deset sekund po začátku druhé části domácí vyrovnaly, což nás přirozeně vždy rozhodí, avšak tentokrát tomu bylo jinak, naopak se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů po střele Lucie Večeřové a Áji Šedové. Hra začala být více aktivní a my byly důraznější, i přes to se ale Skuteč do konce druhé třetiny dostala ještě do vedení se stavem 4:3. Do poslední třetiny jsme vstupovaly s výhodou přesilovky. Bohužel se nám nepodařilo prosadit, začaly jsme opět zbytečně zmatkovat a nebyly schopné si v klidu přihrát. Byly jsme ve finále skoro celou třetinu v obranné části, čehož holky ze Skutče využily a přidaly další gól. Na konci se hra ještě trochu přiostřila a byla ve znamení několika vyloučení a pro nás hře 4 na 3, které jsme ale také nedokázaly využít a konečné skóre bylo 5:3 pro Skuteč.

Druhý zápas proti SK Spartak Slatiňany jsme od začátku měly vcelku ve své režii. Držely jsme míček na hokejkách a zvládly sehrát několik slušných gólových akcí. Po první třetině jsme vedly 4:0 a držely se hlavně na útočné polovině. Na začátku druhé části jsme polevily, proto se protihráčkám podařilo na základě našich chyb v 19. a 21. minutě vstřelit dva góly. To nás ale nijak nerozhodilo a chtěly jsme navázat na první gólovou třetinu. Do konce druhé části jsme přidaly ještě dva góly, kdy se trefila, do nedávna ještě zraněná Adéla Hübnerová a Andrea Šedová. Poslední třetina byla kombinací dvou předchozích, přidaly jsme další góly a byly stále více na balónku. Ve 35. minutě se trefila Tamara Adámková a ve 37. minutě dovršila hattrick Denisa Peroutková. Vedení 8:3 nás motivovalo k tomu, abychom už žádný další gól neobdržely. To se podařilo a my si tak odvezly ze Skutče 3 body.