FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko proti Jihlavě za 3 body!

K pátému kolu divize D nastoupili naši muži v sobotu 8. 10. 2022 od 19:30 hod v domácí hale proti Andone SK Jihlava. Stoupající forma našeho mužstva velela jednoznačně k nutnosti zisku tří bodů a hráči tomu šli nekompromisně naproti.
    Úvod zápasu vyšel našim hráčům skvěle, již ve třetí minutě vstřelil gól nádhernou bekhendovou střelou Lukáš Večeře. Krátce po půli první třetiny dostali hráči FTC možnost početní výhody, kterou využil Petr Lesák a první třetina tak skončila stavem 2:0.
    Druhá část zápasu začala ve stínu konce té první, velkou obětavostí domácí hráči nepouštěli Jihlavu téměř k ničemu, avšak ve 27. minutě nabídli soupeři přesilovou hru za špatné střídání. V oslabení krásným sólem Vojta Novák zařídil našemu mužstvu náskok již 3:0. Jihlava krátce po skončení své přesilové hry snížila z hole Vyskočila a o devatenáct vteřin později bylo po nešťastném odrazu od domácího hráče skóre 3:2. Ve 31. minutě vrátil domácím dvougólový náskok zpět Vojta Novák. Krátce poté ve 33. minutě hosté znovu snížili na rozdíl jedné branky. Naši hráči dokázali na gól znovu rychle odpovědět zásluhou kapitána Davida Vaňáska. Do konce třetiny dokázala Jihlava ještě jednou snížit na rozdíl jednoho gólu. Do kabin se odcházelo za stavu 5:4.
    Třetí třetina začala pro naše hráče nejlépe jak mohla. Ve 41. minutě zvyšoval Marek Cifra střelou nad nohu hostujícího brankáře a o minutu později zkompletoval hattrick Vojta Novák a FTC odskočilo na skóre 7:4. Do konce zápasu dokázala Jihlava snížit pouze jednou, a to ve 47. minutě znovu z hole Vyskočila. Po vstřeleném gólu dostali hosté možnost přesilové hry, kterou však domácí bez problémů ubránili. Do konce utkání stihli naši hráči nasázet ještě tři góly, nejprve skóroval opět Vojta Novák, tři minuty poté do odkryté jihlavské branky Petr Lesák a dvanáct vteřin před koncem pečetil výhru 10:5 Marek Cifra.
    Naprosto zasloužené vítězství našeho týmu se nerodilo lehce, protože Jihlava je již tradičně velmi dobrý a urputný tým, který nikomu nedá nic zadarmo. Nám zachytal velmi dobře navrátilec do sestavy, gólman Vašek Musel a pochvalu si za výborný přístup a skvěle odmakané utkání zaslouží i celý tým.
    V dalším kole zajíždíme do nedaleké Skutče, kde nastoupíme v sobotu 15.10. 2022 od 19.00 hod. proti domácímu nováčkovi divize FbC Skuteč. Věříme, že nás přijede podpořit početná skupina našich fanoušků a společně si odvezeme ze Skutče tři body.