Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Víkend ve Znojmě

Divizní áčko ve Znojmě bez bodů

Třetí divizní utkání odehráli naši muži v sobotu 24.9. od 20.00 hod. ve Sportovní hale TJ Znojmo proti domácímu týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ U23B, bylo se rozhodně na co dívat. Utkání začalo velmi divoce, když v sedmé minutě bylo skóre po našich gólech Honzy Ossendorfa, Vojty Nováka a premiérové trefě Lukáše Rolence již 3:3. Pět minut před koncem třetiny dal také svůj premiérový gól Zdenda Kyndl. Devatenáct vteřin před koncem první třetiny stihli domácí ještě srovnat, a tak byl stav utkání při odchodu do kabin 4:4.

Začátek druhé části zápasu byl dost podobný jako začátek té první. Čtrnáct vteřin po buly skórovali domácí, na jejich trefu ale rychle odpověděl svým druhým gólem Vojta Novák a chvíli po něm dokonal obrat na 5:6 Petr Lesák. Od 28. minuty zápasu začaly velmi divoké gólové hody, nejprve vstřelili dva góly domácí, na které odpověděl a vyrovnal stav zápasu svým druhým gólem junior Lukáš Rolenec. Po tomto gólu však přišla pro naše hráče velmi studená sprcha. Třemi slepenými góly odskočilo Znojmo na skóre 10:7. To ale stále nebyl konec gólové přestřelky v druhé třetině. Padly ještě čtyři góly, na 10:8 snížil druhým gólem v utkání Honza Ossendorf. Domácí ale znovu velmi rychle odpověděli, tentokrát jim stačilo pouze šest vteřin. O další snížení se postaral třetím gólem v utkání Lukáš Rolenec, který po první trefě v áčku přidal ve stejném zápase taky svůj první hattrick. Laufen však před koncem třetiny ještě jednou odskočil na rozdíl tří branek a uzavřel tak velmi divokou část zápasu. Do šaten se tak po druhé třetině odcházelo za stavu 12:9.

Třetí třetina začala, jak už bylo v tomto zápase zvykem, znovu velmi divoce. V čase 40:12 snížil na rozdíl dvou branek kapitán FTC David Vaňásek, o minutu a půl poté bylo skóre po trefě Pavla Baráka 12:11. Do konce zápasu však branky střílelo už jen Znojmo. Utkání nakonec skončilo až nemilosrdným výsledkem pro naše hráče 18:12.

Utkání se hrálo v doslova šíleném tempu nahoru a dolu, obrany na obou stranách nestíhaly a gólmani to měli skutečně mimořádně těžké. Nás může těšit střelecké probuzení, které, doufejme, už je trvalejšího rázu, na druhou stranu ale nemůžeme dělat z naší obrany průchoďák. Utkání nám nicméně přineslo řadu cenných informací a poznatků, které zcela jistě využijeme hned v dalším zápase, a to v sobotu 1.10. 2022 od 18.00 hod., kdy nastoupíme v Rokytnici v Orlických horách proti domácímu týmu FBC LETOHRAD Orel Orlice. Přijďte náš tým povzbudit a tentokrát už musíme odjet se třemi body!