FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko poprvé doma!

Ve druhém kole divizní skupiny D nastoupili naši muži v sobotu 17. 9. 2022 od 19.30 hod. v domácí hale proti nováčkovi soutěže, týmu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Po úvodní prohře v Blansku bylo důležité, aby náš tým naplno bodoval, k zápasu proto hráči náležitě přistoupili.

Již úvod zápasu připomněl loňské tradiční brankové hody našeho týmu a diváci na první gól nemuseli dlouho čekat, když ve čtvrté minutě využil přesilovou hru Jura Unzeitig. V půli první třetiny však Světlá našla odpověď a vyrovnala na 1:1. Pouze po 31 vteřinách si ale domácí vzali vedení zpět. Samostatný únik proměnil hezkou střelou nad nohu hostujícího gólmana Vojta Novák. Poslední tři minuty první třetiny nabídly velmi zajímavou podívanou. Nejprve hosté znovu srovnali, avšak na jejich gól rychle odpověděl domácí Adam Kobr. Do konce první části bylo k vidění ještě jedno vyloučení na domácí straně, které zůstalo do konce třetiny nevyužito a do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Na začátku druhé části stačilo sklářům 25 vteřin k tomu, aby využili zbývající čas přesilové hry a bylo znovu vyrovnáno. FTC si znovu vzalo svoje vedení do minuty zpět, Petr Lesák svým prvním gólem zápasu upravil skóre na 4:3. Ve 24. minutě dostali hosté možnost přesilové hry, kterou opět náležitě využili a vyrovnali tak stav utkání. V půli zápasu skóroval za domácí nejprve Petr Lesák a o minutu po něm se domácí poprvé dostali do dvougólového náskoku po další brance z hole Vojty Nováka. Krátce před koncem třetiny však Světlá dokázala ještě snížit a druhá třetina tak končila stavem 6:5.

Třetí část začala pro domácí tým nejlépe jak mohla. Tři rychlé góly z holí nejprve Adama Kobra, Petra Lesáka a poté z přesilové hry Jury Unzeitiga znamenaly ve 44. minutě zápasu stav utkání 9:5. Hostující hráči však ještě nic nebalili a snížili tak stav utkání. Na to ovšem znovu rychle odpověděli domácí, svým čtvrtým gólem v zápasu vrátil domácím čtyřgólové vedení Petr Lesák. Šest minut před koncem vstřelil hattrick Jura Unzeitig a o dvě minuty poté dával v přesilové hře svůj již čtvrtý gól v zápasu. Hosté do konce zápasu dokázali ještě dvakrát upravit skóre, ale to již domácí náskok nemohlo ohrozit. Vynikajících 120 diváků nakonec vidělo dvacet gólů a domácí hráči tak mohli společně s novým koučem na lavičce, Ondrou Kašpárkem, slavit výhru 12:8.