FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Odchovankyně FTC krůček od repre

Odchovankyně FTC krůček od repre

Další rozhovor ze série zaměřené na bývalé hráče klubu je spojen s mládím a talentem. Než přestoupila do FBS Olomouc, od mala chytala za FTC Vysoké Mýto, prošla žákyněmi, dorostenkami a částečně juniorkami. V mnoha případech zůstával nad jejími brankářskými schopnostmi rozum stát. Nyní je čerstvou vítězkou 1. ligy juniorek a má namířeno mezi reprezentační elitu, kterou brzy čeká Mistrovství světa juniorek (dále MSJ) v polských Katowicích. Na otázky nám tentokrát poskytla odpovědi Nikola Dlouhá.

Ahoj Nikčo, začneme tvým novým působištěm. Jak se ti libí v Olomouci?

Ahoj, 
tak v Olomouci působím teprve rok, ale už teď se tam cítím moc dobře a holky mě mezi sebe přijaly úplně v pohodě. V podstatě jsem v klubu ze začátku znala jen Elišku Pešavovou, se kterou jsem působila v Jablonném nad Orlicí, ale postupem času jsem získala více než spoluhráčky, a to holky, na které se můžu kdykoliv s čímkoliv obrátit.
Olomouc pro mě vytvořila opravdu skvělé prostředí, ať už jde o vstřícnost, která se mi od nich dostala ohledně tréninků, kdy mi škola nedovolovala přijet více než dvakrát týdně, nebo ochotu zařídit přespání kvůli nadcházejícímu zápasu.

Jak hodnotíš zázemí a vůbec trenérskou práci v novém klubu? Liší se hodně od modelu, na který jsi byla zvyklá v FTC?

Ačkoliv je Olomouc podstatně větším klubem a jeho součástí je spousta hráček, tak je tu mnohem osobnější přístup než v FTC. V podstatě ti trenéři je znají pomalu od batolete a práce s hráči je na jiné úrovni. Když jsem ještě hrávala za FTC, tak v trénincích nebyl vidět jasný záměr, tady si trenéři dobře promyslí, co bude obsahem, věnují tomu spoustu času a je to opravdu vidět. S individuálnějším přístupem souvisí právě i jednotlivé věnování se hráčům, což v FTC moc nefungovalo, například golmanům nebylo věnováno, z mého pohledu, tolik času. Ale nemůžu si stěžovat ani na jedné straně, každá mě naučila něco, a tím bych také chtěla všem lidem, kteří byli součástí mého růstu, poděkovat. Trenéři i spoluhráčky jsou součástí mého úspěchu.

Prožíváš, řekněme snovou sezónu. Jaké je vyhrát nejvyšší ligu juniorek?

Je to něco neuvěřitelného, upřímně jsem možná ještě teď překvapená z toho, co ten tým dokázal. Kdyby mi někdo na začátku sezóny řekl, že budu mistryní ČR, tak bych mu to neuvěřila. Po začátku play-off, kdy jsme porazily Bulldogs Brno v prodloužení ve čtvrtfinále, jsem v týmu viděla, že si prostě pro ten pohár jde, v tu chvíli jsem začala věřit s nimi. Po tom, co jsme vyřadily i Vítkovice, se sen pomalu stával skutečností. Poslední zápas ve finále se odehrával na Chodově, kde jsme si ale utvořily domácí prostředí, a to hlavně díky našim skvělým fanouškům. Díky obětavosti, síle týmu a víře jsme to dotáhly do vítězného konce a já jsem jedině ráda, že jsem tomu týmu mohla pomoct. 

A co ženský tým? Odchytala jsi slušnou porci zápasů, cítíš zlepšení a celkový posun?

Tak určitě, extraliga mi dala spousty zkušeností, které jsem pak mohla využít právě v juniorkách. Každým zápasem jsem se učila nové věci, některé jsem se musela zase přeučovat, protože jsem je dělala špatně. Ale myslím, že jsem vykročila správnou nohou a když na sobě budu dále pracovat, tak to mohu dotáhnout ještě výš. 

Dostala jsi pozvánku na reprezentační kemp juniorek. Pověz nám víc, těšíš se? A co od toho očekáváš?

Jsem moc ráda, že jsem takovou šanci dostala. Je to vlastně poslední možnost se ukázat a porvat se o konečnou nominaci na mistrovství. Je to poprvé co mě takhle pozvali, takže jsem z toho trochu nervózní. Očekávám, že se zase naučím něco nového, něco, co mi pomůže do dalších sezón. Taky že poznám další talentované florbalistky, a též trenéry, kteří u reprezentace působí. Ať už to vyjde a nebo ne, jsem i tak vděčná a pyšná sama na sebe, že jsem tam, kde jsem.

Cesta by mohla pokračovat. Nakouknout do reprezentace se každému nepodaří. Jsi připravená porvat se o své místo v repre?

Samozřejmě, jsem připravená tam nechat všechno a ukázat co ve mně je. Přece jenom, ne každý den vám chodí nominace do reprezentace. 

A nakonec nám prozraď, jak vidíš svou budoucnost? MSJ by ti mohlo otevřít nové možnosti, ale ať už kemp dopadne jakkoli, máš nějaký plán?

Plán zatím vůbec žádný nemám, nadále chci zůstat v Olomouci a uvidíme, jestli se k tomu přidá i nějaká vysoká škola. 

Závěrem bychom ti chtěli poděkovat za veškerou práci, kterou jsi v Mýtě odvedla, a přejeme pevné zdraví a hodně sportovních i životních úspěchů!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Kancelář
NÁBOR

Ze světa sportu

Liberec obstál v zápase pro školáky, doma…

Třetí kolo Livesport Superligy začalo již v pátek severočeským school matchem. Dopolední souboj hostili florbalisté…

Spartu čekají v superlize rytíři, extraliga i 1.…

Další nabitý víkend mají před sebou elitní florbalové soutěže. Hned čtveřice týmů Livesport Superligy bude obhajovat…

AB design Likvidace a insolvence Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy FAT PIPE KVARTA spol. s r.o. Iveco Bus Pivovar Beránek Vzduchotechnika Choceň s.r.o. TORO Gym VK žaluzie 365 s.r.o. Omniasport Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 45009
Posledních 30 dnů: 978 | Posledních 7 dnů: 163 | Poslední den: 12

© 2023 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne