FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Divizní muži zakončili sezónu vítězstvím!

K poslednímu utkání letošního ročníku divize nastoupili naši muži v sobotu 26.2. 2022 od 19.30 hod. v domácí hale proti FbK Orlicko-Třebovsko. Už před zápasem bylo jasné, že skončíme v tabulce na pátém místě, tudíž jsme utkání pojali jako rozloučení s našimi věrnými fanoušky. Skvěle zaplněná hala, do které si našlo cestu bezmála 170 diváků z obou fanouškovských táborů, viděla od začátku otevřený florbal a místama také pěknou divočinu ! Náš tým se jako obvykle v domácí prostředí na soupeře vrhnul a hned po půlminutě jsme se ujali vedení. Jenomže jsme v návalu útočných aktivit poněkud zapomněli bránit, čehož soupeř využil a v polovině třetiny to bylo 1 : 3. Naštěstí jsme se dokázali rychle vzpamatovat, dvěma rychlými brankami jsme skóre srovnali a do konce třetiny přidali ještě jeden gól. Do šaten se šlo za našeho jednobrankového vedení.
Druhá třetina nabídla divákům prakticky stejný obraz hry, náš tým do soupeře bušil a hosté hrozili z rychlých protiútoků. Rozdíl oproti první třetině byl však v produktivitě, kdy jsme dokázali naše šance proměňovat a vytvořili jsme si do posledního dějství slibný náskok.
A ten se nám náramně hodil, protože v poslední třetině se hrálo vyloženě nahoru a dolů, šance na obou stranách se střídaly a branky přibývaly. Nakonec se konečné skóre zastavilo na stavu 16 : 12 pro náš tým a diváci v hale odměnili oba týmy dlouhým potleskem.
Už po minulém kole bylo jasné, že bude tento zápas v sezóně poslední, postup do play-up nám utekl v jiných zápasech. To bude předmětem pozdějšího hodnocení sezóny. Sobotní rozloučení s diváky bylo stylové a pro náš tým v této sezóně typické. Totální útok, množství vstřelených branek, ale také díry v obraně a naivní chyby. Důležité je, že se fanoušci nenudili a že se dobře bavili. Moc děkujeme za podporu a těšíme se na viděnou v nové sezóně.