Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Muži s Letohradem!

Postupové naděje áčka po výhře nad Letohradem stále žijí.

Naše áčko mužů nastoupilo v sobotu 12.2. 2022 od 19.30 hod. k utkání 20. kola divize D ve Sportovní hale Domova mládeže před téměř 130 diváky proti týmu FBC LETOHRAD Orel Orlice. Utkali se dva soupeři z horních pater tabulky a čekal se zajímavý zápas týmů, které ještě živily teoretickou naději na postup do play-up.

Od začátku utkání bylo jasné, jak bude utkání vypadat. Hosté – jak je u nich zvykem – zaparkovali na své polovině autobus a vyráželi do nebezpečných brejků. Opticky jsme měli více ze hry, ale do nějakých vyložených šancí jsme se zpočátku nedostávali. Taktice hostů nahrál i brzký vedoucí gól už ve 4. minutě a při vedení se logicky nikam tlačit nemuseli. Nám se podařilo srovnat stav v minutě třinácté, kdy se trefil s tečí bránícího hráče Honza Ossendorf. První třetina moc vzrušení nepřinesla a slušně zaplněná hala byla zvědavá, s čím vyrukují oba týmy do třetiny druhé.

Obraz hry se ale v první polovině vůbec nezměnil, náš tým stále bušil do kompaktní obrany Letohradu a když se hostům podařilo proměnit v krátkém sledu dvě šance, bylo načase s utkáním něco udělat. V polovině třetiny ještě benjamínek v našem týmu, Vojta Novák, neproměnil nabídnuté trestné střílení po faulu na Juru Unzeitiga, ale od té doby zvýšil náš tým obrátky a obrana hostů včetně výborně chytajícího Dana Jirušky měla najednou plné ruce i nohy práce. A začaly se rodit i šance, které se nám v závěru třetiny podařilo i proměnit. Nejprve namazal Mára Cifra Adamovi Kobrovi a ten snížil, aby tři sekundy před koncem třetiny vystřelil z dálky Lukáš Večeře a po teči Adama Kobra bylo srovnáno. A zcela zaslouženě protože náš tým byl aktivní i ve střelbě, když přestřílel svého soupeře v této třetině 25 : 6 !

Třetí třetina začala stejně, jako ta druhá skončila. Náš tým hýřil aktivitou a na branku hostů se valil jeden útok za druhým. V 45. minutě nahrál Lukáš Večeře Liborovi Knyplovi a Libor se nemýlil – 4 : 3. Kdo by si snad myslel, že se taktika hráčů Letohradu nějak změní, spletl by se. Hrálo se prakticky stále na polovině hostů a jedna střela za druhou létala na gólmana hostů, který svůj tým výbornými zákroky několikrát podržel. Utkání se pomalu blížilo ke konci základní hrací doby a teprve v poslední minutě se tým Letohradu odhodlal ke hře v šesti. Nám se však dařilo ubránit klíčové hráče soupeře a když deset sekund před koncem vypíchl Vojta Novák míček, předložil jej nabíhajícímu Vojtovi Pavlákovi a ten do prázdné branky dal utkání definitivní podobu, 5 : 3 pro FTC. O aktivitě našeho týmu ve třetí třetině svědčí i poměr střel na branku 14 : 2. Náš tým vyhrál zcela zaslouženě a mohl si vychutnat závěrečnou děkovačku.

V dalším utkání nastoupíme v sobotu 19.2. 2022 od 16.20 hod. proti vedoucímu týmu tabulky, Hornets Brno ZŠ Horní. Hrát se bude v nové hale Tatranu Bohunice na adrese Neužilova 201/35, Brno a zveme všechny naše fanoušky, aby nás přijeli podpořit i v příštím kole. Jedině tři body nám zajistí alespoň teoretickou šanci na účast v play-up.