FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Muži na vítězné vlně!

Velmi podařený divizní víkend mají za sebou naši muži. Nejprve jsme se v pátek 10.12. 2021 utkali v odloženém utkání 10. kola od 19.00 hod. v hale v Dolní Dobrouči se zatím největším překvapením soutěže, týmem FBC LETOHRAD Orel Orlice. Odložené utkání 10. kola přineslo taktickou bitvu, ve které šlo našemu áčku o hodně. Nutně jsme potřebovali vyhrát, abychom udrželi kontakt s čelem tabulky a po takticky vyzrálém výkonu se nám to podařilo !

Náš tým, namlsaný vítězným derby i parádní atmosférou v hale v Litomyšli, musel skousnout nepříliš útulnou atmosféru studené haly v Dolní Dobrouči, kde prakticky není místo pro diváky, ale od začátku se hrálo pode našich not a také jsme se hned v úvodu utkání dostali do dvou brankového vedení, když se trefili Libor Knypl a Vojta Pavlák. Domácím se podařilo ještě do konce první třetiny vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2 : 2.

Začátek druhé třetiny přinesl nejprve branku Jury Unzeitiga, následně domácí vyrovnali a Adam Kobr překlopil vedení opět na naši stranu. Ale jinak se tato třetina nesla herně ve stejném duchu, jako ta první. Oboustranně zabezpečená obrana, plno osobních soubojů a snaha neudělat chybu. Jednobrankové vedení vydrželo až do druhé přestávky a čekalo se, co přinese závěrečná třetina.

A byl to náš tým, který si připravil konečné rozhodnutí. Po opatrnější úvodu třetiny se v rozmezí tří minut, v 46., 47. a 48. minutě třikrát trefil Vojta Pavlák, hrající jeden ze svých nejlepších zápasů v poslední době. Bylo prakticky rozhodnuto, protože domácí tým ani za tohoto stavu neopustil svoji defenzívní taktiku a my jsme si už výsledek a velmi cenné vítězství pohlídali.

FBC LETOHRAD Orel Orlice - FTC Vysoké Mýto

4   :   7  (2 : 2, 1 : 2, 1 : 3)

Sportovní hala v Dolní Dobrouči, pátek 10.12. 2021, 19:00 hod.

Vojta Pavlák 4 + 1, Milan Koubek 0 + 2, Libor Knypl 1 + 3, Adam Kobr 1 + 0, Jura Unzeitig 1 + 0

Hned druhý den, v sobotu 11.12. 2021 jsme v rámci 13. kola divize „D“ přivítali v naší domácí hale Domova mládeže od 19.30 hod. tým Hippos Žďár nad Sázavou. Tomuto soupeři jsme měli co oplácet, neboť jsme ve třetím kole utrpěli ve Žďáru jednu ze svých letošních proher. Bohužel, hosté nepřijeli úplně kompletní, což se na jejich výkonu i celkovém výsledku projevilo. Od začátku utkání bylo slušné návštěvě necelé stovky příznivců jasné, jak to nakonec dopadne a postupem času už se řešilo jenom skóre a to, kolik branek ve své síti si hosté nakonec odvezou. Brankostroj našeho týmu se zastavil na konečném čísle 14, když spousta dalších šancí zůstala nevyužita. Hosté předvedli velmi sympatický výkon, vytvořili si i celkem solidní množství šancí, které ale pochytal spolehlivý Tomáš Olejár v naší brance. Vítězství našeho týmu bylo zcela zasloužené a při lepší střelecké potenci našich hráčů si mohli hráči Žďáru odvézt daleko větší debakl.

FTC Vysoké Mýto – Hippos Žďár nad Sázavou

14   :   2  (5 : 0, 4 : 1, 5 : 1)

Sportovní hala Domova mládeže ve Vysokém Mýtě, sobota 11.12. 2021, 19:30 hod.

Vojta Pavlák 1 + 1, Milan Koubek 1 + 5, Petr Lesák 1 + 3, Libor Knypl 2 + 0, Adam Kobr 2 + 1, Jura Unzeitig 3 + 0, David Vaňásek 1 + 1, Lukáš Večeře 1 + 0, Tomáš Vítek 1 + 0, Vojtěch Novák 1 + 0, Pavel Barák 0 + 1,

V posledním letošním utkání nastoupí náš tým v sobotu 18.12. 2021 od 19.30 hod. opět v domácí hale proti stále se lepšícímu týmu FbC Hradec Králové. Hráči Hradce se po nevydařeném úvodu soutěže dostávají do herní pohody a podle očekávání už se blíží ke špici tabulky. Očekáváme výborný zápas a budeme opět spoléhat na naše fanoušky, kteří nás dokáží skvěle podpořit. Přijďte proto v sobotu do haly a společně si tento poslední letošní zápas užijme.