Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Derby opět naše!

Derby opět naše !

Skutečnou lahůdku připravilo 12. kolo divize D pro fanoušky florbalu. V sobotu 4.12. 2021 od 19.00 hod. proti sobě nastoupili v boji o titul Krále regionu dva nesmiřitelní rivalové, domácí tým Florbal Litomyšl a hostující FTC Vysoké Mýto. Bylo znát, že se hraje derby, a navíc mezi týmy, které mají suverénně největší diváckou návštěvnost v soutěži. Ve skvěle zaplněné Městské sportovní hale v Litomyšli bylo 210 diváků, z toho určitě polovinu tvořili naši fanoušci, a všichni se těšili na parádní zápas !

Hned v úvodu dostali domácí od našich hráčů dva dárky v podobě nabídky přesilových her a jakoby tato skutečnost naznačila, že právě přesilové hry budou v hlavní roli celého zápasu. Na konci druhé přesilovky vypíchnul Libor Knypl míček domácímu obránci a jelikož byl při tom faulován, dostali jsme možnost trestného střílení. To s přehledem proměnil Milan Koubek a šli jsme do vedení. V tu chvíli už se naplno rozjel náš fanklub a naši hráči se musei cítit v Litomyšli jako doma. V polovině 15. minuty dostali domácí další přesilovku a tentokrát už byli úspěšní, když se trefil Marek Boštík nad rameno Václava Musela a bylo vyrovnáno. Na začátku 18. minuty jsme dostali konečně také možnost přesilovky my a naši parádní disciplínu jsme dokázali proměnit v druhý gól, když Milan Koubek našel připraveného Petra Lesáka a ten neomylně zavěsil. Stav 1 : 2 po první třetině a do kabin jsme odcházeli spokojenější.

Druhá třetina začala trochu divoce a prvních deset minut této třetiny bylo celkem výživných. Nejprve nebyl domácím uznán gól vysokou holí, aby vzápětí Milan Koubek po přihrávce Jury Unzeitiga zvýšil na 3 : 1. A za necelé dvě minuty už to bylo 4 : 1 pro nás poté, co Honza Ossendorf našel Pavla Baráka, který nezaváhal a jistě už netrpělivě vyhlíží konec omezení otevírací doby u barů a restaurací, aby celý tým pozval na oslavu své premiérové branky v derby ! ???? Domácí ale nic nezabalili a v průběhu dvou minut v 25. a v 26. minutě nejprve Matěj Gregor a poté Josef Karlík snížili na rozdíl jediné branky. V minutě 27. sroloval Milan Koubek u mantinelu ukázkově domácího Matěje Gregora, bohužel, rozhodčí to vyhodnotil jako faul a šli jsem opět do čtyř. Jenže my měli včera Libora Knypla ! Pepa Mikulecký poslal našeho snajpra do brejku, Libor utekl všem, elegantně objel i vybíhající „Litomyšlskou skálu“ (spíkrem utkání takto označený gólman domácích Tomáš Doubek) a do prázdné branky zvýšil na 5 : 3 pro náš tým. Na konci 32. minuty se domácím povedla hezká kombinační akce a Michal Háp snížil opět na rozdíl jediné branky. Na sklonku 37. minuty našel Lukáš Večeře Juru Unzeitiga a ten svým prvním gólem v utkání zvýšil na 6 : 4 pro náš tým. To už poněkud zvětralá skála v domácí brance nevydržela, brankářská helma letěla na střídačku a do brány se postavil dlouholetý gólman FTC, nyní ve službách Litomyšle, Tomáš Votroubek. Na dvoubrankovém vedení našeho týmu už se do konce třetiny nic nezměnilo.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem, co nejvíce být na míčku a eliminovat za každou cenu očekávaný tlak domácích. Možná jsme si to představovali trochu jinak, než že nabídneme domácím další dvě přesilovky, ale když máte v týmu Libora Knypla .... Démon našich sobotních oslabení dokázal jak při vyloučení Míši Sháněla na konci 45. minuty, tak i při vyloučení Adama Kobra na sklonku 49. minuty ve vlastním oslabení skórovat a rázem jsme odskočili na rozdíl 4 branek a zbytek zápasu jsme se mohli soustředit už jenom na udržení tohoto výsledku. Hráči Litomyšle však měli poněkud jiné plány a ani náhodou se nehodlali s danou situací smířit. Pomohli jsme jim dalším vyloučením a tentokrát už domácí přesilovku využili a Marek Lamplot snížil na 5 : 8. Talk domácích pokračoval a v 55. minutě už to bylo 6 : 8, když se trefil podruhé v utkání Josef Karlík. Jenže to už bylo ze strany domácích v tomto utkání všechno. Náš tým si vzal oddechový čas, zklidnil se a zbytek utkání už jsme měli s přehledem pod kontrolou. V 56. minutě našel Adam Kobr Milana Koubka, který zvýšil na 6 : 9 a do prázdné branky při power play domácích se deset sekund před koncem utkání trefil po přihrávce Libora Knypla Jura Unzeitig. Konečný výsledek 6 : 10 a nutno konstatovat, že naprosto zaslouženě !

Bylo to derby, o kterém se bude zejména u nás dlouho mluvit. Pochvalu zaslouží celý tým, který prokázal velkou odolnost a soudržnost. Všichni hráči odvedli bez výjimky velmi kvalitní a zejména poctivý týmový výkon a to je přesně to, co od hráčů očekáváme. Opět nás podržel výborný Vašek Musel v brance, téměř neudržitelný byl Milan Koubek a doslova galapředstavení si připravil Libor Knypl, jehož tři branky v oslabení budou hráče Litomyšle strašit pěkně dlouho ! Ale především vyhrál TÝM a TÝM si odvezl zasloužené tři body. Máme na čem stavět a pokud bude přístup všech hráčů takový, jako v derby, bude s námi mít problém každý. Co se moc nepovedlo je skutečnost, že jsme byli 7x (!!!) vyloučeni a strávili jsme tak téměř čtvrtinu utkání ve čtyřech. To by se nám v utkáních s produktivnějším soupeřem mohlo vymstít a byť byla některá vyloučení více než sporná, musíme se zbytečných falů vyvarovat.

Samostatnou kapitolou byli naši fanoušci. Občas nebylo slyšet vlastního slova a prakticky jsme hráli v domácím prostředí. Našim fanouškům patří velký dík všech hráčů i realizačního týmu, všichni soupeři nám můžou naše fanoušky jenom závidět. Dnes jsme vyhráli nejen na hřišti, ale naprosto jednoznačně i v hledišti. Díky moc !

Florbal Litomyšl – FTC Vysoké Mýto

6   :  10  (1 : 2, 3 : 4, 2 : 4)

Městská sportovní hala Litomyšl, 12. kolo divize D

sobota 4.12. 2021, 19:00 hod.

Diváků : 210

Milan Koubek 3 + 2, Libor Knypl 3 + 1, Jiří Unzeitig 2 + 1, Pavel Barák 1 + 0, Petr Lesák 1 + 0, Adam Kobr 0 + 1, Jan Ossendorf 0 +1, Josef Mikulecký 0 + 1, Lukáš Večeře 0 + 1, Vojtěch Pavlák 0 + 1

Další příležitost vidět náš tým v akci mají fanoušci v pátek 10.12. 2021, kdy nastoupíme od 19.00 hod. v Dolní Dobrouči k dalšímu velmi důležitému utkání s zatím velmi dobře hrajícím týmem Letohradu a hned v sobotu 11.12. 2021 hrajeme doma od 19.30 hod. s Hippos Žďár nad Sázavou. Zveme naše fanoušky na obě utkání a držte nám palce.