FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Domácí zápas mužům přinesl nadílku bodů!

Domácí zápas mužům přinesl nadílku bodů!

Muži s Mohelnicí nezaváhali.

Netradičně už v pátek 8.10. 2021 nastoupili naši muži od 19.30 hod. k dalšímu a velmi důležitému diviznímu utkání. Ve Sportovní hale Domova mládeže ve Vysokém Mýtě byl v rámci 5. kola divize D naším soupeřem tým FBC Mohelnice. Náš tým se před zápasem nijak netajil tím, že z utkání nebereme nic jiného, než tři body a tím i možnost se dočasně posunout do čela divizní tabulky. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a na zápas jsme se velmi dobře připravili.

Do utkání vstoupili před skvěle zaplněnou halou o něco lépe hosté, kteří se také v třetí minutě ujali vedení. V zápase poprvé a také naposledy. Trvalo pouhých šest sekund, než se našemu týmu podařilo vyrovnat, když se míček převzal Míša Sháněl, přesnou střelou nedal gólmanovi Mohelnice žádnou šanci a odstartoval tím nejen svůj parádní výkon v utkání, ale také obrat ve skóre. Hra se přelévala na obě strany a oba gólmani měli plné ruce i nohy práce. A zatímco náš Václav Musel rozehrál – někdy i s trochou toho štěstí - další ze svých úžasných partií, hostující gólman už tak úspěšný nebyl a do konce třetiny lovil míček ze své sítě ještě čtyřikrát, když se postupně trefili důrazný Kuba Poláček, Adam Kobr, Vojta Pavlák a těsně před koncem třetiny z přesilovky i Jura Unzeitig. Stav 5 : 1 po první třetině nebyl úplně objektivní co se předvedené hry obou týmů týká, ale byl výsledkem skvělé produktivity našeho týmu.

Druhá třetina byla věrným obrazem té první. Opět to byli hráči Mohelnice, kteří dokázali skórovat jako první, ale pak se opět rozjel brankostroj našeho týmu. Na 6 : 2 zvýšil čerstvě sedmnáctiletý junior Vojta Novák, když projel hřištěm jako nůž máslem a vymetl pravý horní růžek hostující branky. V čase 27:22 se dostal v ideální pozici k míčku Libor Knypl a nekompromisně zavěsil na 7 : 2. V polovině druhé třetiny dostali hosté možnost přesilovky za špatné střídání naší lavičky a svoji šanci využili a bylo sníženo, jenže to bylo ze strany týmu z Mohelnice v této třetině vše, co se týká skóre. Další jejich šance buď zneškodnil skvělý Vašek Musel nebo za naším gólmanem zvonily tyčky. To náš tým byl v tomto mnohem úspěšnější. Dvěma slepenými góly Petra Lesáka a Libora Knypla na rozhraní 34. minuty jsme odskočili na 9 : 3 a třešničkou na dortu druhé třetiny bylo proměněné trestné střílení Vojty Nováka.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s evidentní snahou s výsledkem ještě něco udělat a byli také v této části zápasu lepším týmem. Během šesti minut dokázali hráči soupeře dvakrát skórovat a v čase 46:25 měli dokonce možnost přidat další branku. Tomáš Pudil ale svoje druhé trestné střílení v zápase neproměnil, když jej skvěle vychytal Vašek Musel. Byl to zásadní okamžik třetí třetiny, neboť hned vzápětí našel Jura Unzeitig Petra Lesáka a bylo to 11 : 5. Utkání se od této chvíle prakticky jenom dohrávalo a náš tým mohl uvolněně přidat další branky, když se trefili v 52. minutě Jura Unzeitig a Adam Kobr. Kromě pár strkanic už se nic zajímavého nestalo a konečnou úpravu skóre zařídil pár sekund před koncem hostující Tomáš Novotný. Náš tým zvítězil 13 : 6 a minimálně do sobotního večera jsme se vyhoupli do čela divizní tabulky.

Náš tým vyhrál v těžkém utkání zcela zaslouženě. Byli jsme dostatečně rychlí, důrazní v osobních soubojích a zejména jsme dokázali být střelecky produktivní, což byl ten největší rozdíl mezi dnešními soupeři. Pochvalu zaslouží všechny tři pětky za poctivý a zodpovědný výkon. 

Samostatnou kapitolou utkání jsou diváci, kterých dorazilo do naší haly téměř 140 a svými hlasivkami nám byli opět skvělou oporou. Celý tým si této podpory nesmírně váží a našim fanoušků moc děkujeme ! Zvlášť oceňujeme aktivitu našeho fanouškovského „kotle“, který byl slyšet po celé utkání a zejména díky němu byla v hale parádní atmosféra, ve které se hrálo dobře oběma týmům. 

V dalším utkání nastoupíme v sobotu 16.10. 2021 od 19.00 hod. proti FBK Atlas Blansko. Hrát se bude v hale TJ ČKD Blansko a zveme všechny naše fanoušky, aby nás přijeli podpořit i v příštím kole.

 

 

FTC Vysoké Mýto – FBC Mohelnice

13   :   6  (5 : 1, 5 : 2, 3 : 3)

Sportovní hala Domova mládeže Vysoké Mýto

pátek 8.10. 2021, 19:30 hod.

Diváků : 138

 

Michael Sháněl 1 + 3, Jiří Unzeitig 2 + 1, Petr Lesák 2 + 0, Adam Kobr 2 + 1, Vojta Pavlák 1 + 0, Milan Koubek 0 + 3, Láďa Rozlivka 0 + 1, Libor Knypl 2 + 1, Jakub Poláček 1 + 0, Vojtěch Novák 2 + 0

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 36629
Posledních 30 dnů: 266 | Posledních 7 dnů: 44 | Poslední den: 4

© 2022 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne