FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Divizní derby aneb 2. kolo

Divizní derby aneb 2. kolo

Naši muži ovládli derby !

Parádní představení si připravili naši muži v sobotu 18.9. 2021, kdy jsme od 19.30 hod. hostili ve Sportovní hale Domova mládeže tým Florbal Litomyšl. Regionální derby má vždy velký náboj i atmosféru nejen na hřišti, ale i v hledišti. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Skvěle zaplněná hala, do které si našlo cestu celkem 208 fanoušků z obou táborů, viděla od začátku rychlý a důrazný florbal s řadou osobních soubojů, hráči obou týmů se nebáli srážet a svým důrazem a rychlostí si začali okamžitě vytvářet střelecké šance. Hosté byli v první třetině v koncovce šťastnější a dvěma brankami se dostali do vedení, naštěstí jsme se rychle vrátili do hry po brance Adama Kobra. Do kabin se šlo za stavu 1 : 2.

Druhou třetinu jsme začali parádně a během prvních tří minut jsme otočili skóre na 4 : 2, čímž jsme odstartovali nevídanou přestřelku, při které se diváci rozhodně nenudili a svým neúnavným povzbuzováním vytvářeli perfektní atmosféru utkání. Za další tři minuty to totiž bylo 4 : 5, ale to bylo už naposledy, kdy se hosté dostali v utkání do vedení. Zhruba od poloviny utkání začal být náš tým výrazně lepší a neustálým a důrazným pressinkem dostával hráče soupeře pod tlak a donutil je i k častějším chybám. Podařilo se nám opět otočit skóre a do kabin jsme šli za stavu 7 : 6.

Závěrečná část začala opět brankami na obou stranách, hosté ještě v 48. minutě naposledy snížili na rozdíl jedné branky, ale závěrečná desetiminutovka byla zcela v režii našeho týmu. Hostům evidentně došla kondice a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. A protože se naši hráči začali prosazovat i střelecky, skóre utěšeně narůstalo, až se brankový příděl zastavil na čísle 14 ! Litomyšl stačila v poslední minutě už pouze kosmeticky upravit na konečných 14 : 9.

Velkým pozitivem utkání byla jednak výborná úspěšnost přesilových her našeho týmu, kdy jsme proměnili v branku všechny čtyři přesilovky, a pak také skvělá atmosféra v hledišti, kterou vytvořili fanoušci obou rivalů a svými hlasivkami, trubkami a bubny udělali z utkání parádní zážitek. Naši fanoušci byli po zápase pochopitelně spokojenější, protože jsme našeho velkého rivala zaslouženě porazili a jako bonus mu ještě přidali dvoucifernou nálož. Tři body zůstaly doma a náš florbalový region má stále stejného vládce – FTC Vysoké Mýto. A našim fanouškům moc děkujeme a jejich přízně si velmi vážíme.

Ve třetím kole divize zajíždíme do Žďáru nad Sázavou, kde se v sobotu 25.9. střetneme od 19.00 hod. s místním Hippos. Utkání se hraje ve Sportovní hale Na Bouchalkách a pokud můžete, přijeďte náš tým povzbudit.

 

 

FTC Vysoké Mýto – Florbal Litomyšl

14   :   9  (1 : 2, 6 : 4, 7 : 3)

Sportovní hala Domova mládeže Vysoké Mýto

sobota 18.9. 2021, 19:30 hod.

Diváků : 208

 

Petr Lesák 4 +1, Adam Kobr 4 + 3, Vojta Pavlák 1 + 0, Milan Koubek 2 + 4, Láďa Rozlivka 0 + 1, Libor Knypl 1 + 0, Tomáš Vítek 0 + 2, David Vaňásek 1 + 0, Lukáš Večeře 0 + 1, Jakub Poláček 0 + 1, Pavel Barák 0 + 1, Jiří Novotný 1 + 0

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 36629
Posledních 30 dnů: 266 | Posledních 7 dnů: 44 | Poslední den: 4

© 2022 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne