FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

1. kolo Poháru ČF

1. kolo Poháru ČF

Ohlédnutí za pohárovým víkendem.

Po náročné a dlouhé letní přípravě zasáhlo naše mužské áčko o tomto víkendu 21. až 22.8. 2021 poprvé do soutěžních utkání. Ve sportovní hale v Třešti jsme odehráli 1. kolo Poháru ČF a soupeřem nám byli ve skupině K hráči FBC Letohrad Orel Orlice, TJ Centropen Dačice, TJ Sokol Letovice a FbK Orlicko-Třebovsko. Ačkoli bereme Pohár ČF v této fázi především jako herní přípravu na divizní soutěž, přijeli jsme na Vysočinu předvést co nejlepší výkony a samozřejmě i bodovat a odvést domů co nejlepší umístění. A to se nám také povedlo. Náš tým dokázal stejně jako loni v Litomyšli svoji pohárovou skupinu vyhrát, tentokrát ovšem bez ztráty jediného bodu. Postupně jsme zvítězili v sobotu 7 : 5 na Letohradem a 4 : 1 nad domácími Dačicemi, v neděli pak 12 : 4 nad Letovicemi a v posledním zápase 3 : 2 nad Orlickem-Třebovskem. Výsledkem bylo první místo s dvanácti body, o pět bodů před druhým Orlickem-Třebovskem a o osm bodů před třetím Letohradem. Veškeré výsledky, podrobnosti a online zápisy ze všech utkání jsou na webu www.ceskyflorbal.cz/pohar/vysledky/pohar-muzi-1-2021-2022/K.

 

Pohárový víkend přinesl z pohledu našeho týmu několik zásadních zjištění. V prvé řadě jsme se opět ujistili v tom, že všichni tři naši gólmani, kteří dostali v průběhu prvního kola šanci v brance, jsou na novou sezónu perfektně připraveni a kterýkoliv z nich může kdykoliv nastoupit v brance a bude oporou. 

Další pozitivní poznatek je skvělá fyzická kondice celého týmu. Hráči se v letní přípravě kondičně připravovali jak v rámci tréninků FTC, tak i individuálně a s potěšením můžeme konstatovat, že i v tomto jsme aktuálně velmi spokojeni. Všechny čtyři zápasy jsme odehráli ve vysokém pressu a i když toho měli hráči v posledním zápase už plné zuby, tak nepolevili a vydrželi v tomto fyzicky náročném herním systému až do konce. 

Dalším pozitivním zjištěním jsou výkony našich juniorů. Turnaj jsme odehráli na kompletní tři pětky a do sestavy jsme nově zapracovali celkem 5 juniorů, z nichž většina byla loni ještě v dorostu. Mlaďáci se dokázali prosadit nejen herně, kdy svojí rychlostí, dravostí a důrazem nadělali soupeřům spoustu starostí, ale i střelecky. A co je nesmírně důležité a na čem si velmi zakládáme – všichni junioři výborně zapadli do týmové party. Pokud budou v přístupu k tréninkům a zápasům pokračovat v nastoupeném trendu, sestava na divizní utkání je nemine. Práce s mládeží je zkrátka naše parádní disciplína a v tomto konkrétním případě je potřeba poděkovat Drážovi Novákovi a Zdendovi Kyndlovi za skvělou práci.

Pohárový víkend se nám zkrátka podařil jak herně, tak i výsledkově. Spokojeni jsme byli i s již tradičním zázemím v Mlýnhotelu Vílanec. Příprava našeho týmu ale pokračuje dál a po krátkém odpočinku nastupujeme do dalších tréninků a také - věřme - že i do dalších pohárových zápasů. Ve druhém kole Poháru ČF pojede náš tým opět na Vysočinu, tentokrát do Třebíče, kde se v neděli 29.8. 2021 utkáme od 19.00 hod. s týmem PSKC Okříšky-Rudíkov. Držte nám palce a pokud do Třebíče nepojedete, tak sledujte online !

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 32686
Posledních 30 dnů: 875 | Posledních 7 dnů: 277 | Poslední den: 40

© 2021 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne