FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Navrátilec Ája

Navrátilec Ája

V předchozích sezónách jsme ji mohli vidět v ženském dresu. Minulou si zkusila hostování v nedalekém Orlicku-T řebovsku. Při znovuzrození ženského týmu bude jedna z hlavních opor a hráčkou s mnoha zkušenostmi. Jak se cítí a co na to říká, se dozvíte v článku níže.

Ahoj, nejdříve nám řekni něco o sobě?

Ahoj, je mi 20 let, bydlím na Dvořisku, nedaleko Vysokého Mýta. Po vystudování Gymnázia ve Vysokém Mýtě jsem se rozhodla pro studium Filozofické fakulty na UPCE, kde budu v říjnu zahajovat druhý ročník. I když nejradši hraji na křídle, nejčastěji mě můžete vidět na pozici centra. ☹

 

Jak ses k florbalu dostala?

K florbalu mě přivedl kamarád, s kterým jsem od narození vyrůstala. Kluci měli partu, se kterou si chodili občas pinknout do tělocvičny ve vedlejší vesnici. Jednou mě vzali s sebou a mně se ten sport hrozně zalíbil. Od mala jsem dělala atletiku, ale ta mě nikdy moc nebavila. Mám radši týmové sporty, je to úplně něco jiného a vyhovuje mi to více, než když jsem závodila jen sama za sebe. Nejvíce jsem se ale k florbalu dostala na základní škole, kde s florbalem začínali kluci. Jelikož jsem florbal už trochu znala, doslova jsem bojovala za to, aby se na škole zavedl i holčičí tým :D. Do teď jsem moc vděčná za paní učitelku na tělocvik, která se kvůli nám začala zajímat o florbal a minimálně jednou týdně od 7 hodin ráno s námi chodila do haly. Nebýt základní školy, k florbalu bych se možná nikdy nedostala.

 

Jak by si zhodnotila své odehrané sezóny v ženském týmu ve Vysokém Mýtě?

Jelikož jsem ve svých 14 letech přišla do FTC jako jediná dorostenka na nábor, nezbývalo nic jiného, než s podepsaným ostaršením od sportovního doktora nastoupit rovnou do žen. Začátky pro mě nebyly moc lehké, byla jsem nejmladší, ještě jsem se rozkoukávala. Hned v mé první sezóně jsme vyhrály 2. ligu žen a postoupily do 1. ligy. Mé odehrané zápasy bych možná spočítala na jedné ruce, ale i tak, byla to pro mě ta nejlepší zkušenost a taky zážitky. Z týmu, s kterým jsem začínala už vlastně v FTC nikdo není. Další sezónu jsme poskládaly tým dorostenek. Já tedy mohla konečně hrát za kategorii, která odpovídala mému věku. Myslím, že to byla sezóna, kterou jsme si i přes ne úplně nejlepší výkony všichni užili. Ať už my hráčky, tak trenér Martin Banán Navrátil. Jelikož jsem z dorostenecké kategorie opět vyrostla, čekal mě návrat zpět do kategorie žen. Věkem jsem byla juniorka a moc zkušeností jsem neměla, ale 1. liga s našim týmem žen mě naučila opravdu hodně. I když jsem mnoho zápasů odseděla na lavičce, je potřeba si uvědomit, že i takové zápasy mi daly mnoho zkušeností. Pokud jsem na hřišti byla, vždy jsem se snažila nechat tam všechno, což je hlavní. Na náš bývalý tým žen vždy vzpomínám, máme mnoho zážitků jak z turnajů, tak hlavně z výjezdů, kdy jsme spolu trávily celé víkendy.

 

Minulý rok si byla na hostování v týmu OT( Orlicko-Třebovsko ), jaká to pro Tebe byla zkušenost?

Abych pravdu řekla, nejsem člověk, který by urputně šel za něčím novým atd. Moc jsem chtěla zůstat s partou lidí, které znám, ale bohužel, muselo přijít hostování. Za zkušenost v OT jsem velmi ráda. Poznala jsem skvělou partu holek, jak to chodí v jiném klubu, také jsem poznala, jak se hraje v 2. lize. Docela mě mrzí, že se tuto sezónu budeme s OT potkávat jako soupeři. :D

 

Mýto chystá velký comeback týmu žen, těšíš se až si zase zahraješ v místní hale?

Nejvíce se těším na tréninky v Mýtě. Musím říct, že za ten rok, co jsem byla pryč, mi opravdu chybělo hlavně tempo a nasazení, které při tréninkách máme. Rozhodně se těším i na zápasy, bude to zase úplně něco jiného. Také doufám, že to bude dobrý začátek pro to, aby se ženský florbal v Mýtě vrátil zase tam, kde byl.

 

Složení týmu bude úplně jiné, většinou to budou vysokomýtské hráčky, které prošly mládeží a tvá role v týmu se také změní. Jak tohle vnímáš?

Určitě je to pro mě změna. Už v OT jsem to vnímala jinak, ještě si na to zvykám. Je těžké se takovým skokem dostat z pozice toho nejmladšího v týmu na někoho, od koho se něco očekává a kdo má vlastně možná i předávat nějaké zkušenosti. Sama jich ale ještě mnoho nemám a stále je musím sbírat, proto to není lehké být v týmu skoro nejstarší.

 

Co od sezóny čekáš? Pro většinu holek to bude premiéra v ženském dresu.

Od sezóny čekám hlavně to, že se budeme všichni florbalem bavit, budeme makat a sbírat zkušenosti. Musím říct, že holky se od minulých sezón opravdu posunuly a udělaly obrovský pokrok. Myslím si, že můžeme ukázat, že s týmem žen z Vysokého Mýta se musí počítat.

 

V čem bude největší rozdíl mezi “starým” a “novým” týmem žen?

Největší rozdíl bude určitě ve věkovém průměru :D. „Starý“ tým byl složen ze zkušených hráček, které toho oproti mně měly opravdu mnoho za sebou. Měly jsme hráčky, které prošly reprezentací nebo extraligou. „Nový“ tým bude složený z mladých hráček, které přichází z juniorské kategorie a určitě také musíme počítat s tím, že budou k dispozici i hráčky z aktuálního juniorského týmu, které nám budou pomáhat. Tým tedy bude velice mladý. Jsem velmi ráda, že se nám povedlo získat několik zkušených a bývalých hráček FTC, které nám budou oporou.

 

Jaké jsou tvé osobní cíle v nové sezóně? Jaké máš očekávání od nové sezóny (týmové)?

Mám pocit, že jsem se v minulé sezóně herně zastavila na místě. Chtěla bych se zlepšit hlavně v technických dovednostech a konečně trošku prolomit mojí střeleckou smůlu. Očekávám, že se jako tým opravdu stmelíme a tato sezóna pro nás bude úspěšná. I když to samozřejmě nebude lehké, každá z nás pro to určitě uděláme maximum.

 

Jak se ti líbila všemi oblíbená letní příprava?

Naše letní příprava byla opravdu náročná. Tři tréninky týdně určitě daly všem zabrat. Jsem velice ráda za to, jakým způsobem se k tomu většina hráček postavila. Samozřejmě jsem ale ráda, že už jsme v hale :D.

 

Jaká je parta děvčat? Atmosféra v týmu? Jak se ti libí “nový” tým?

Jelikož se většina známe delší dobu a vídáme se i mimo florbal, myslím si, že máme skvělou partu. Máme mezi sebou pár nových tváří, které podle mě zapadly výborně. Doufám, že nám to vydrží po celou sezónu a samozřejmě už se nemůžeme dočkat, až se sezóna rozjede naplno.

 

Děkuji Ti

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 33292
Posledních 30 dnů: 815 | Posledních 7 dnů: 169 | Poslední den: 8

© 2021 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne