FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Rozhovor s JV

Rozhovor s JV

Jedna z hlavních osobností našeho FTC. Můžeme ho vidět na lavičce A-týmu mužů, v pozici vedoucího mužstva a kondičního trenéra. Jak vypadala letní příprava, co je náplní vedoucího družstva a jak je spokojený s uplynulou sezónou. To vše a více v rozhovoru níže.

Zdravím tě, všichni znají tvojí osobu, jsi jednou z hlavních postav vysokomýtského florbalu, proto přeskočíme představování a rovnou se tě zeptám, jak se ti líbila minulá sezóna?

Díky za kompliment. S uplynulou sezónou jsme spokojeni velice, zejména tedy co se týká výsledků a herního projevu našich týmů. Není to jenom o mužském áčku, ale s potěšením sledujeme také naši mládež, kdy junioři i dorostenci prakticky dominují ve svých soutěžích, starší žáci hrají v prvním výkonnostním koši, rostou nám ti nejmenší od přípravky přes elévy až po mladší žáky. Navíc se nám opět začínají prosazovat dívčí a ženská družstva... Takže je toho v FTC více, co nám dělá radost. Samozřejmě, nejvíce byl vidět A tým mužů, který má za sebou skvělou sezónu, zakončenou úžasným play-up se Šumperkem.

Co se nám nelíbilo – a nejsme sami – bylo předčasné ukončení sezóny pro všechna naše družstva z důvodu koronavirového šílenství. Ale to jsme ovlivnit nemohli.

 

Měl si na starosti všemi oblíbenou letní přípravu, co z pohledu trenéra říkáš na nasazení hráčů?

Ano, už šestý rok po sobě a musím konstatovat, že to, co letos předváděli všichni, kteří na přípravu chodili, byla jedna velká paráda. Neviděl jsem žádné ulejvání, žádné zbytečné prostoje, hráči pracovali skvěle, nesčetněkrát si sáhli na dno, zkrátka velká pochvala pro všechny. Takhle to má vypadat.

 

Dobře víme, že účast na letních trénincích nebyla taková, jakou bychom si všichni přáli, čím si to vysvětluješ?

Tak, je to dáno především objektivními důvody, studijní povinnosti, pracovní povinnosti ... Nikomu do hlavy nevidím, ale nemyslím si, že by to někdo ignoroval jenom proto, že se mu třeba nechtělo jít zrovna na stadion a dřít. Hráči, kteří mají ambice hrát za A tým, musí být kondičně vybaveni tak, aby obstáli v konkurenci, která nyní v týmu je. Mnozí hráči kombinovali účast na trénincích s individuální přípravou a až na výjimky si myslím, že bude vše OK.

 

Tréninky jsou rok od roku náročnější, máš nějakou speciální přípravu na tyto tréninky?

Náročnost tréninků je dána zvýšenými nároky na hráče a také tím, že se kondice našich hráčů obecně zlepšuje. Navíc letos poprvé byla letní příprava jenom pro muže, bez juniorů, tudíž i ta náročnost tréninků mohla být zvolena výše. Určitě si musím vše dopředu vždycky připravit, důležité je, aby byly tréninky obsahově pestré a aby byly jednotlivé cviky zaměřeny přesně na to, co potřebujeme rozvíjet a zlepšovat – rychlost, sílu, výbušnost a také vytrvalost a vůli. Dnes není problém si potřebné informace sehnat a poskládat je do funkčního celku. Pracujeme prakticky výhradně s vlastní váhou těla, hodně jsme se letos zaměřili na střed těla a odrazovou sílu. A samozřejmě vylepšili jsme závěrečný morál, který sundá doslova každého. Loni sedm minut, letos osm minut. To je moje specialita, kterou hráči milují ! :D

 

Čekají nás závěrečné fyzické testy, jak by podle tebe měly vypadat výsledky hráčů?

Na výsledky fyzických testů se díváme ze dvou úhlů pohledu. Tím prvním jsou nominální hodnoty, které hráči dosáhnou a tady máme vždy za cíl meziroční zlepšení jak průměrných hodnot, tak i nejlepších hodnot. Průměrná dosažená hodnota nám ukazuje tým jako celek, nejlepší dosažené hodnoty jsou ukazatelem individuálních zlepšení. Podle toho, jak hráči letos kondičně vypadají jsem optimistou a věřím, že navážeme na trend posledních dvou sezón, kdy se nám výsledky prakticky ve všech disciplínách zlepšují.

Druhým úhlem pohledu na fyzické testy je zjištění, jak dalece je ten který hráč schopen a zejména ochoten si hrábnout až na dno a překonávat svoje limity. Na atletické dráze sám za sebe, ale na hřišti už pro tým. A to je důležité.

 

Začali probíhat tréninky v halách, plánujete zařadit i sem nějakou fyzickou přípravu?

Náplň tréninkových jednotek v hale je v tuto chvíli zaměřena výlučně na herní systémy, po kondiční stránce mají hráči nyní natrénováno dost. V průběhu sezóny se můžeme kondici věnovat kdykoliv, záleží na uvážení trenérů. Na druhou stranu – hodina a půl tréninku v tempu, které předvádí hráči nyní, je fyzicky neskutečně náročná.

 

V minulém roce si opustil roli trenéra a plně se věnuješ roli vedoucího mužstva, můžeš divákům prozradit, jak vypadá příprava utkání z tvého pohledu?

Je to tak, po nevydařeném začátku loňské sezóny potřeboval tým nový impuls, proto jsme udělali personální změny, k týmu přišli Milan Koubek st. a Aleš Dejdar a tým začal zase šlapat. Moje role je teď více zaměřená na logistiku A týmu, což je kompletní zajištění chodu týmu jak v tréninku, v domácích zápasech, tak i na výjezdech. Když hrajeme doma, je mým úkolem zajistit pořadatelskou službu, se sekretářem klubu zázemí haly, vše kolem financí, výroby programu k utkání, atd.

Venkovní zápasy jsou zejména o naplánování časové osy, zajištění dopravy, případně ubytování, stravy, atd. Je toho zkrátka hodně a hlavně jde o to, aby měli trenéři čistou hlavu a mohli se věnovat herní přípravě týmu, moje starost je především o všechno to ostatní.

 

Jaké máš očekávání do nadcházející sezóny?

V rámci celého oddílu chceme pokračovat v práci, která zajišťuje FTC prosperitu napříč všemi kategoriemi. Vzhledem k výborné práci trenérů mládeže očekávám setrvání našich mládežnických družstev v regionální špičce, moc se těším na individuální výkony některých našich talentů, které pravidelně sledujeme. Očekávám další progresi dívčí a ženské složky našeho oddílu.

Ale asi se ptáš hlavně na áčko.... Podařilo se nám udržet sestavu prakticky pohromadě, dřeme a pracujeme na tom, abychom byli ještě silnější než v loňské sezóně. Očekávám, že budeme hrát rychlý a důrazný florbal, a že se diváci budou na naše zápasy těšit. V divizi nás čeká – stejně jako loni - spousta skvělých soupeřů, očekávám vyrovnaný průběh soutěže a uděláme vše pro to, abychom se v této konkurenci prosadili.

 

Děkuji Ti, na závěr bych Tě poprosil pár slov, rad pro mladíky z našeho klubu:

Sledujeme dění v našich mládežnických družstvech a máme velmi dobrý přehled o hráčích, kteří mají potenciál v budoucnu nastoupit za A tým FTC. Konkurence je ale velká, proto borci makejte, dřete, pracujte na sobě. Ty nejlepší si budeme pravidelně vytahovat na tréninky áčka a postupně budou dostávat příležitost se ukázat. I ti nejlepší však musí mít stále na paměti, že jsou součástí týmu, že bojují a vždy budou bojovat za FTC, nikoliv za sebe nebo své ego. Nakonec, ne nadarmo je slogan našeho klubu

JOIN FORCES !

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 32686
Posledních 30 dnů: 875 | Posledních 7 dnů: 277 | Poslední den: 40

© 2021 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne