FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu
FTC Vysoké Mýto
www.ftcvysokemyto.cz

Příští zápas

Martin Banán Navrátil a letní rozhovor na téma připravenosti áčka na příští sezónu.

Martin Banán Navrátil a letní rozhovor na téma připravenosti áčka na příští sezónu.

Letní kondiční příprava našich týmů pomalu vrcholí a před začátkem nové sezóny je tu první rozhovor Martina Banána Navrátila. Na úvod odpovídal Jindřich Večeře, trenér A týmu mužů a téma rozhovoru bylo jasné – situace v našem elitním týmu a připravenost hráčů na další ročník divize.

MN : Letní příprava je v plném proudu, je na týmu vidět zlepšení co se fyzické stránky týče?

JV : Určitě ano, kluci makají, zvládají někdy opravdu náročné dávky a zatím je s letní přípravu spokojenost. Účast by mohla být samozřejmě vyšší, ale respektuji možnosti kluků. Objektivně vše zhodnotí závěrečné testy, ale z mého pohledu je vše OK a tým mužů i juniorů bude po kondiční stránce dobře připravený.

 

MN : Jako jediný elitní tým budete nejspíš vystaveni většímu tlaku, diváci budou jistě očekávat to nejlepší, bude tým připraven i po psychické stránce?

JV : Asi narážíš na zrušení áčka žen, ale pro nás to nebude nic nového, jsme v téhle situaci od té doby, co hrajeme divizi. Hráči jsou na tohle zvyklí, nejedná se o nic mimořádného a určitě s tím nebudeme mít problém. Naopak, je skvělé, když příznivci na naše utkání chodí v tak vysokém počtu, o zápasech se mezi lidmi hodně mluví a opravdu si to užíváme.

 

MN : Je v plánu posílit tým novými hráči z jiných klubů a jsou nějaké odchody ?

JV :  Pro nás je v tuto chvíli důležité, že se základ týmu prakticky nezměnil. Jakékoliv vhodné doplnění mužstva je ale vždy vítaným okysličením týmu. Aktuálně máme výborné reference o juniorovi Víťovi Jakubcovi ze Svitav, který se s námi připravuje a chtěli bychom jej získat do našich řad na přestup nebo na hostování. Po několikaměsíčním studijním pobytu v zahraničí se zapojil do přípravy Míša Sháněl, zpět do týmu se vrací po zranění kolena a roční pauze Lukáš Večeře a po ročním působení v nižších soutěžích na přestup i Václav Hanus. A v přestup by se mělo změnit i hostování Milana Koubka ze Sokola Pardubice.

Co se týká odchodů, tak velký zájem z extraligové juniorky Hradce Králové je o Jirku Unzeitiga a Petra Lesáka. Tady probíhají jednání a první z této dvojice pravděpodobně bude v nejvyšší juniorské soutěži působit. Otázkou je, jak – a zda vůbec - pracovní povinnosti dovolí připojit se k týmu i Filipovi Kerhartovi.

 

MN : Chystají se tedy dva velké návraty, Lukáš Večeře a Václav Hanus, oba tito hráči jsou zvyklí hrát převážně obranu. Potřebuje tým zpevnit obranu a má dostatek kvalitních obránců?

JV : Kvalitních obránců samozřejmě nikdy není dost, na druhou stranu obranná činnost není jenom úkolem obránců, ale celých pětek. Jak Lukáš, tak Venca přinášejí do sestavy centimetry a kilogramy, což je důležité, neboť větší důraz a agresivita v obranné činnosti nám někdy chyběly. Lukáš navíc hrál v juniorce centra, tudíž je použitelný i na tomto postu.

 

MN : Velký počet hráčů znamená velké možnosti, vytvoří se velká konkurence. Jak velké nároky budou na hráče kladeny a je to pro tým dobře?

JV : Zdravá konkurence je vždycky potřeba a jsme rádi, že máme na výběr z velkého počtu kvalitních hráčů. A nemyslím tím už zmiňovaný základ A týmu, ale máme šikovné hráče také v B týmu a v juniorce. Všichni můžou dostat šanci se ukázat a je to jenom na nich, jak se s tím porvou. Pro nás je prioritou, aby hráči pracovali pro tým, v tomto smyslu budou ty nároky samozřejmě vysoké.

 

MN : V týmu je hodně rozených střelců, od koho se čeká největší gólový přínos?

JV : Určitě budeme opět spoléhat na osvědčené snajpry Adama Kobra, Milana Koubka, Martina Kadavého, ale v týmu je celá řada dalších velmi šikovných hráčů, kteří to můžou vzít na sebe a rozhodovat utkání. Nakonec, není důležité, kdo góly dává, hlavně, že padají a opět zdůrazňuji – důležitý je výsledek celého týmu.

 

MN : Na postu gólmana se také tvoří slušná konkurence, bude těžké zvolit pozici jedničky?

JV : Gólmani jsou bez přehánění ozdobou našeho týmu. Každý z tria Venca Musel, Tomáš Hynek a Tomáš Olejár může za áčko kdykoliv nastoupit s jistotou kvalitně odvedeného výkonu. Naší snahou je, aby byli naši gólmani v rámci áčka i béčka dostatečně herně vytěžovaní, nicméně nelze vyloučit, že časem dojde na volbu gólmana č. 1, který ponese tu hlavní tíhu odpovědnosti. Ale to je v tuto chvíli ještě předčasné.

 

MN : A na závěr, jaké je tvé očekávání od sezóny a od týmu jako takového?

JV : Na konkrétní cíle je ještě čas, teď jsme na konci fyzické přípravy a začínáme brzy v hale. Máme před sebou přátelská utkání a utkání Poháru České pojišťovny. Tam se výkonnost týmu bude postupně ukazovat, ale to hlavní přijde až se začátkem divize. Určitě se budeme chtít pohybovat v horních patrech tabulky a hlavně naší hrou bavit diváky.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Likvidace a insolvence Moto Trade VM, s.r.o. AB design Český florbal Givova Město Vysoké Mýto Pardubický kraj Penzion U Bakaláře Lékárna U Zlatého orla FAT PIPE INTERGAS BOHEMIA RINGS s.r.o. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Kaštánkovo sušené maso NK Brno s.r.o. KVARTA spol. s r.o.

Počet návštěv: 26664
Posledních 30 dnů: 414 | Posledních 7 dnů: 112 | Poslední den: 11

© 2020 FTC Vysoké Mýto | Všechna práva vyhrazena | ftcvysokemyto@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne