FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ve druhém kole Poháru ČP porazili muži FTC tým Spartak Pelhřimov 8 : 3

Ve druhém kole Poháru České pojišťovny porazili naši muži v neděli 2.9. 2018 v domácí hale Spartak Pelhřimov 8 : 3 a postoupili do 3. kola, kde nás čeká další účastník národní florbalové ligy, tým Panthers Praha.

V nedělní odpoledne si našlo cestu do Sportovní haly Domova mládeže neuvěřitelných 185 diváků, aby podpořili naše muže v boji o postup do dalšího kola Poháru České pojišťovny. Soupeřem nám byl loňský účastník první florbalové ligy, tým Spartaku Pelhřimov.

Náš tým se do favorizovaného soupeře pustil od samého začátku utkání bez jakéhokoliv respeku a už v čase 1:13 byl stav 2 : 0 v náš prospěch, když se nejprve v přesilovce trefil kapitán týmu Láďa Rozlivka a o chvíli později se o slovo přihlásil i loňský nejlepší střelec divize Martin Kadavý. Hosté samozřejmě zpozorněli, začali lépe bránit a v další části první třetiny byl k vidění rychlý a důrazný florbal s šancemi na obou stranách. V čase 15:22 však hosté pykali za další vyloučení a opět to byl Martin Kadavý, který zvýšil už na 3 : 0. Bohužel i náš tým se nevyvaroval zbytečných vyloučení a hosté dokázali v přesilovce ještě do konce třetiny snížit na rozdíl dvou branek.

Druhá třetina sice začala dvouminutovým trestem pro hostující lavičku za pozdní příchod, ale jinak to byli hlavně naši hráči, kteří zahřívali trestnou lavici a v této fázi utkání to byl především Václav Musel v naší brance, který svými zákroky držel náš tým. Hosté promarnili tři přesilové hry po sobě a následně při vyrovnaném počtu hráčů utekla dvojice Milan Koubek a Václav Vilímek a druhý jmenovaný zakončil v čase 35:44 brejk na 4 : 1. Hostům se ale opět podařilo snížit, když se trefil Viktor Vlach a do třetí třetiny tak byly karty rozdány úplně stejně, jako po první části.

Závěrečná třetina začala nejprve velkou šancí Jirky Unzeitiga, ze které náš junior trefil pouze tyč hostující branky, aby se o chvíli později důrazný a výborně hrající Vojta Pavlák dostal na polovině hřiště k míčku a po sólu zvýšil na 5 : 2. Hosté po tomto gólu zvýšili obrátky a náš gólman se měl opět co ohánět, aby ochránil branku od pohromy v podobě inkasovaného gólu. Hostům pomohla v náporu i další přesilovka, ale opět zůstala nevyužita, což byl velmi důležitý okamžik v této části hry. V polovině třetí třetiny byl vyloučen hostující Viktor Vlach a po něm o minutu později i náš Milan Koubek, který inkasoval  dokonce 5 minut. Následovalo čtyřminutové oslabení, které jsme však sehráli parádně ! Nejprve utekl Adam Kobr a zvýšil v čase 52:05 na 6 : 2 a o dvě minuty později našel Libor Knypl ideálně Jirku Unzeitiga a Jura se už nemýlil - 7 : 2. Bylo jasné, že postup zůstane ve Vysokém Mýtě a nic na tom nezměnila ani korekce skóre ze strany hostujícího Viktora Vlacha v dobíhající přesilovce v čase 56:15. Utkání se poté už jenom dohrávalo a hosté si dali na cestu domů ještě vlastní gól.

Náš tým předvedl velmi dobrý a poctivý výkon, na kterém se dá stavět v další části sezóny. Vedle osvědčených opor se začínají prosazovat i hráči juniorky, což je samozřejmě pro budoucnost oddílu velice pozitivní zpráva. Hosté doplatili na špatnou koncovku, když nevyužili řadu svých šancí a zejména z přesilovek mohli vytěžit více. Jinak ale nezanechali ve Vysokém Mýtě vůbec špatný dojem a je evidentní, že budou patřit k lídrům národní ligy.

Obrovské poděkování patří našim skvělým fanouškům, kteří přišli opět v neuvěřitelném počtu a vytvořili pro oba týmy vynikající atmosféru. Děkujeme moc !