FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Junioři ovládli 2. ligu !

Výborné výkony v celém průběhu sezóny dokázali naši junioři proměnit v celkový triumf ve 2. florbalové lize! V rozhodujícím utkání celé soutěže jsme v neděli 29.4. 2018 ve sportovní hale v Jaroměři porazili tým Florbal Primátor Náchod 6 : 3 a zaslouženě jsme se stali vítězi 2. ligy. Po triumfu dorostenců jsou junioři našim druhým letošním mládežnickým týmem, který dokázal v druhé nejvyšší soutěži zvítězit. Velká gratulace našim hráčům a také poděkování za výbornou reprezentaci našeho klubu. Stejně tak patří poděkování všem příznivcům za podporu, kterou nám po celou sezónu projevovali svoji návštěvností na naše utkání. Moc si toho vážíme a ještě jednou děkujeme.

FTC Vysoké Mýto - Florbal Primátor Náchod   6 : 3 (0 : 0, 2 : 0, 4 : 3)

Branky a asistence našeho týmu : Jiří Unzeitig 3 + 1, Petr Lesák 1 + 1, Libor Knypl 1 + 0, Lukáš Ivanjuk 1 + 0, Jan Vácha 0 + 1, Lukáš Matějka 0 + 1

Karty byly před tímto utkáním rozdány jasně - vítězství zaručí našemu týmu celkové prvenství, remíza bude znamenat nutnost porazit ještě domácí Jaroměř, abychom byli první a prohra by přihrála celkové prvenství soupeři. Náš tým nastoupil se třemi útoky a dvěma obrannymi dvojicemi a v první třetině to byly především šachy, kdy ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Od druhé třetiny jsme výrazněji přebrali iniciativu a začali se rodit i šance. V páté minutě si s míčkem seběhl Jirka Unzeitig a náš elitní snajpr se nemýlí - 1 : 0. O tři minty později Lukáš Matějka vybídl ke střele opět Jirku Unzeitiga a bylo to 2 : 0. V této fázi utkání jsme byli jasně lepší a bylo škoda, že jsme svoje vedení ještě nezvýšili. Tím spíše, když se nástup do třetí třetiny hráčům Náchoda nadmíru povedl a během čtyř minut bylo srovnáno na 2 : 2. Time out zklidnil naše hráče a my jsme se opět vrátili k naší aktivní hře plné pohybu a důrazu při napadání. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Tomáš Olejár sice musel ještě párkrát předvést svoje umění, ale pak se rozjel brankostroj našeho týmu. Od 40. do 42. minuty jsme vstřelili tři branky, když se postupně trefili po skvělém sólu Libor Knypl, Lukáš Ivanjuk a Petr Lesák. Bylo rozhodnuto. Náchodští ještě zkusli dlouhou power play, dokonce i snížili na 3 : 5, ale dvě sekundy před koncem Jirka Unzeitig do prázdné branky završil svůj hattrick a uzavřel účet utkání. Mohla tak vypuknout zasloužená radost našeho týmu, kteří si vše užívali s přítomnými čtyřmi desítkami našich skvělých fanoušků.