FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Dorostenci jedou jako dobře namazaný stroj !

K dalším dvěma zápasům dorostenecké 2. ligy nastoupili naši hráči v sobotu 27.1. 2018 ve Svitavách. V prvním utkání jsme porazili vysoko poslední tým tabulky Klub SPV Pardubice 26:4 a ve druhém utkání jsme zvítězili nad FBC PEAKSPORT Litomyšl 5:3. V tabulce jsme nyní na prvním místě a jsme na nejlepší cestě k vítězství v celé soutěži.

Náš tým nastoupil k oběma zápasům se dvěma staršími žáky a novým brankařem v následující sestavě :

Brankář : Tomáš Vopršálek

V poli: Lukáš Matějka, Marek Cifra, Jiří Unzeitig, Jan Vácha, Petr Lesák, Kryštof Šebetka, Vojtěch Novák, Jan Novák, Tomáš Janiš, Ondřej Stoklasa

FTC Vysoké Mýto – Klub SPV Pardubice

26 : 4 (10 : 0, 6 : 1, 10 : 3)

Před začátkem zápasu bylo jasné, že kvalita soupeře není tolik vysoká. Do první třetiny jsme šli s úkolem, aby po skončení této třetiny byl stav 10:0. Tento úkol byl splněn do detailu. V druhé a třetí třetině zněl rozkaz šetřit síly a vyzkoušet si různé herní prvky (založení útoku, střelba, standartní situace…), protože nás poté čekal mnohem složitější zápas. V závěru celého utkání za stavu 26:4 dvě minuty do konce se celý pořadatelský stoleček modlil, aby naši kluci už nepřidali žádný gól, jelikož jim v zápise došly kolonky do, kterých by ten gól zapsali ... :-)

Branky a Asistence: Lukáš Matějka 1+5, Marek Cifra 1+1, Jiří Unzeitig 8+8, Jan Vácha 1+3, Petr Lesák 9+3, Kryštof Šebetka 2+0, Vojtěch Novák 0+1, Jan Novák 2+2, Tomáš Janiš 0+1, Ondřej Stoklasa 1+1

FTC Vysoké Mýto – FBC PEAKSPORT Litomyšl

5 : 3 (1 : 0, 3 : 2, 1 : 1)

Stejně jako naši junioři před týdnem nastoupili jsme do regionálního derby proti týmu z nedaleké  Litomyšle. Očekávali jsme vyrovnaný zápas, což se i naplnilo. Hráči Litomyšle ukázali, že na florbalkách jsou velice šikovní a dokážou střílet odkudkoliv, avšak naši hráči výborně blokovali střely a trestali chyby soupeře. Nálada v naší kabině byla neskutečná. Výborné zákroky předvedl náš nový brankař Tomáš Vopršálek, který odchytal první dvě utkání v dresu FTC. Noční můrou Litomyšle se po posledních dvou turnajích (juniorka a dorost) stal Jiří Unzeitig, který minulý týden za juniorku dal 3+1 a teď za dorost 3+2.

Branky a Asistence: Jiří Unzeitig 3+2, Jan Vácha 1+1, Lesák 1+0

Veliká pochvala patří klukům za předvedené výkony, ale také za přístup k tréninkům a aktivitám v rámci klubu FTC Vysoké Mýto. Díky!!!