FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Vítězná odveta proti Svitavám!

V 18. kole Divize D nastoupili naši muži v sobotu 21. 1. 2023 od 18.30 hod. v domácí hale proti týmu FbK TJ Svitavy.
Áčko navázalo na zodpovědný a poctivý výkon z minulého kola v Brně a prokázalo, že jeho výkony mají stoupající tendenci.
V první třetině skvělých 124 diváků v domácí hale moc gólů nevidělo. Již začátek zápasu ukázal, že bude utkání hlavně o obranách obou týmů. V 18. minutě vstřelili domácí jediný gól třetiny, po skvěle sehraném přečíslení 3 na 1 zakončoval Vojta Pavlák a za stavu 1:0 pro domácí se odcházelo do kabin.
Začátek druhé třetiny našim hráčům příliš nevyšel a již ve 22. minutě vyrovnávaly Svitavy na 1:1. Poté už si vzali slovo opět domácí. Ve 25. minutě zařídil vedení svým prvním gólem v zápasu Adam Kobr a o dvě minuty později zvyšoval znovu Adam Kobr již na rozdíl dvou gólů – 3:1. Ve 29. minutě přišlo první vyloučení v zápase a domácí dostali příležitost přesilové hry, která zůstala nevyužita. Ve 36. minutě dostali domácí možnost druhé přesilové hry, jež byla tentokrát využita a po 16 vteřinách vstřelil čistý hattrick Adam Kobr. Druhá část tak skočila stavem 4:1.
Start třetí třetiny se nesl v duchu začátku té druhé, Svitavy rychlým gólem ve 44. minutě snížily stav utkání na 2:4. FTC si přichystalo rychlou odpověď a již ve 45. minutě si vzalo zásluhou Libora Knypla třígólový náskok zpět – 5:2. Do konce utkání už byla k vidění pouze tři vyloučení, jedno na straně domácího týmu a dvě na straně Svitav. Ani jedna přesilová hra však nebyla využita a utkání tak skončilo stavem 5:2, ziskem tří bodů se radovalo domácí FTC.
Kvalitní výkon našeho týmu je tou nejlepší pozvánkou na náš další zápas, a to tuto sobotu 28. 1. 2023, kdy se od 18.00 hod. utkáme ve Sportovní hale Skalka v České Třebové s domácím Orlicko-Třebovskem. Přijďte nás v sobotu večer povzbudit v generálce na následující derby!