FTC Vysoké Mýto

Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Skuteč poražena!

K prvnímu povánočnímu utkání nastoupili naši muži v rámci 16. kola Divize D v sobotu 7. 1. 2023 od 19:30 hod. V domácí hale přivítali tým FbC Skuteč.

Utkání přihlíželo skvělých 102 diváků, kteří na první gól v novém kalendářním roce nemuseli dlouho čekat. Již ve druhé minutě využil protiútok Vojta Pavlák a ve 13. minutě zvyšoval náskok domácích hráčů Patrik Rašek. V 17. minutě o sobě dali poprvé gólově vědět také hosté, kdy snížili náskok FTC na 2:1. Naši hráči ovšem rychle odpověděli a hned v 18. minutě vybojoval trestné střílení Patrik Rašek a Vojta Novák nedal hostujícímu brankáři šanci. Do konce třetí třetiny zvýšili domácí hráči své vedení ještě jednou, a to konkrétně už zmiňovaný Patrik Rašek, do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1.
Nástup do druhé třetiny vyšel našim hráčům znovu na výbornou. Ve 22. minutě zvyšoval na 5:1 Vojta Pavlák. Ve 29. minutě dokázala Skuteč snížit na rozdíl tří gólů a zdramatizovat tak stav utkání, chvíli poté dostali ještě hosté možnost první přesilové hry v zápase, kterou však domácí bez problémů ubránili, a navíc po úniku Vojty Nováka dokázali zvýšit náskok na 6:2, tento stav byl také konečný pro druhou třetinu.
Vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, dvěma slepenými góly snížili na 6:4 a vypadalo to, že se v domácí hale schyluje k dramatu. Ve 48. minutě viděli diváci po postupném vyloučení nejdříve domácích a poté hostů hru 4 na 4, která vyšla lépe domácím. Nejprve na 7:4 zvyšoval kapitán David Vaňásek. Po vypršení trestu pro domácího hráče následovala přesilová hra FTC, kterou dokázali využít na 8:4, zvyšoval znovu David Vaňásek. V 52. minutě přidal svůj třetí gól v zápase Vojta Novák a v minutě 60. uzavřela skóre gólem na 9:5 hostující Skuteč.