Vítejte na oficiálních stránkách florbalového klubu

Příští zápas

1. Kolo divize D

Vítězný vstup našich mužů do letošního ročníku divize !

Úspěšně vstoupili naši muži do nového ročníku divize. Ve Sportovní hale Skalka v České Třebové jsme v sobotu 11.9. 2021 od 18.00 hod. nastoupili proti domácím FbK Orlicko-Třebovsko s jediným cílem, přivézt tři body. Začátek zápasu se však vůbec nepovedl. Po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 5 : 0 pro domácí. kteří využili prakticky všechny své šance. Náš tým byl myšlenkami zřejmě ještě někde jinde a teprve až time-out, který si naši trenéři celkem logicky vybrali, probudil naše hráče z letargie. Najednou bylo našich hráčů všude plno a domácí nevěděli kam dřív skočit. Územní převahu jsme dokázali zúročit dvěma brankami v poslední minutě první třetiny a postavili jsme tak základy k obratu ve skóre.

Stejně aktivně, jako jsme zakončili první třetinu, jsme vstoupili i do třetiny druhé. Nátlakovou hrou a kvalitním pressinkem jsme začali stahovat brankové skóre a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. Jenom díky naší slabší produktivitě odcházeli hráči obou týmů do šaten za jednobrankového vedení domácích v poměru 6 : 5.

Na začátku třetí třetiny se domácí naposledy dostali do dvoubrankového vedení, ale to bylo prakticky z jejich strany vše, neboť od této chvíle už existovalo na palubovce pouze jedno mužstvo a to naše. Postupně jsme nejen vyrovnali, ale v závěrečné desetiminutovce jsme čtyřmi brankami definitivně rozhodli o našem vítězství 12 : 8.

Celému týmu patří poděkování za to, jak se dokázalo vyrovnat s nepříznivě se vyvíjejícím utkáním a za to, jak dokázalo celé utkání nakonec zvládnout. Ne vše se nám v zápase dařilo a o to je vítězství cennější !  Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen po zásluze Petr Lesák, ale snahu a vůli prokázali všichni hráči.

Vítězstvím jsme se pozitivně naladili na příští sobotu 18.9., kdy nás ve druhém kole divize čeká v naší hale od 19.30 hod. derby s Litomyšlí ! Oba týmy ve svých úvodních zápasech soutěže zvítězili a očekáváme nejen skvělé utkání, ale také velkou návštěvu fanoušků obou rivalů.

FbK Orlicko-Třebovsko  :  FTC Vysoké Mýto

8   :   12  (5 : 2, 1 : 3, 2 : 7)